Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak komórki odnoszą się do wzrostu i nawrotu guza mózgu: badania | zdrowie

Badanie wykazało, że Guzy Składa się z wielu różnych typów komórek, w tym komórek rakowych i łagodnych. Wyjątkowa złożoność komórek w guzach mózgu jest cechą charakterystyczną tego stanu, co sprawia, że ​​leczenie jest niezwykle trudne. Chociaż różnorodność komórek tworzących guz mózgu jest od dawna znana naukowcom, a także w jaki sposób wzrost Spośród tych guzów opierał się na idei, że komórki są nieruchome, nieruchome i ogólnie nieruchome.

Ale naukowcy z Wydziału Neurochirurgii Uniwersytetu Michigan i Rogel Cancer Center odkryli to brutalny Guzy zawierają wysoce aktywne komórki, które poruszają się po tkankach w złożonych wzorcach. Co więcej, nagromadzenie tych wydłużonych, wrzecionowatych komórek w guzie, które tworzą „kroplówki z guza”, działa jako podstawa zachowania komórek rakowych, determinując jak guzy rosną i Inwazja normalnej tkanki.

Przeczytaj także: Dzień świadomości glejaka 2022: wczesne oznaki śmiertelnego raka mózgu

To właśnie ten regulowany wzrost sprawia, że ​​guzy mózgu są tak nieustępliwe, mówi dr Pedro Lowenstein, profesor neurochirurgii i główny autor tego badania w Nature Communications. „Guz mózgu są bardzo śmiertelne, a mniej niż 5% pacjentów przeżywa po pięciu latach” – powiedział. „Niestety, nawrót jest tym, co ostatecznie zabija pacjentów. Mają operację początkowego guza, ale guz prawie zawsze powraca w ciągu 12 do 18 miesięcy” – powiedział.

Lowenstein i jego zespół, w tym doktor Maria Castro, odkryli, że nadekspresja kolagenu 1, białka wytwarzanego przez komórki rakowe, jest niezbędna do wzrostu i funkcjonowania tych struktur.

„Kiedy usunęliśmy produkcję kolagenu 1 z komórek rakowych, modele zwierzęce z guzami mózgu żyły dłużej. Ten krok usuwa strumień guza z guzów i zmniejsza agresywne zachowanie guza, ponieważ guzy potrzebują kolagenu 1, aby poruszać się w określony sposób, który odkryliśmy” – powiedział Lowenstein. . .

Lowenstein twierdzi, że ta struktura prawdopodobnie występuje również w innych typach raka. „Gdy ludzie zdadzą sobie sprawę, że istnieją dynamiczne regiony guza i że są one związane ze wzrostem guza, inwazją i ostateczną śmiercią, jest prawdopodobne, że ludzie zidentyfikują strumień guzów w innych modelach guza” – powiedział.

READ  W Cotswolds odkryto pięć gigantycznych szkieletów z epoki lodowcowej

Aby odkryć tę nieznaną wcześniej obecność onkostrumieni, zespół współpracował z dr. Toddem Hollonem, adiunktem na Wydziale Neurochirurgii w Michigan i dr Sebastienem Motschem, profesorem nadzwyczajnym matematyki na Uniwersytecie Stanowym Arizony, aby wdrożyć metody inteligencji syntetycznej do identyfikacji struktur w tkankach.

„Zasadniczo pokazujemy obrazy komputerowi, a komputer w końcu uczy się rozpoznawać transmisje na żywo” – wyjaśnił Lowenstein.

Demontaż kłębuszków nowotworowych poprzez usunięcie kolagenu 1 może stanowić nowy cel terapeutyczny w leczeniu śmiertelnych guzów mózgu. „Badania te pokazują, jak ważne jest kontynuowanie badań złożonej macierzy zewnątrzkomórkowej” – zauważa dr Andrea Compa, badacz i pierwszy autor badania.

„Na podstawie tego odkrycia proponujemy celowanie w kolagen nowotworowy, aby zakłócić przepływ krwi i jako nowe leczenie glejaka mózgu” – powiedziała.