Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Edwards: kolega z BBC powiedział mi „Nie chcesz czytać wiadomości” |  Zdrowie psychiczne

Jak Edwards: kolega z BBC powiedział mi „Nie chcesz czytać wiadomości” | Zdrowie psychiczne

Huw Edwards powiedział, że współpracownik mu powiedział BBC „Nie chcę, żeby ludzie myśleli, że ktoś czyta wiadomości o dziesiątej” po tym, jak im powiem, że ma depresję.

Spiker, lat 60, opisał, jak jego pracodawca zareagował, gdy im powiedział, zauważając, że początkowo panowała „zimna cisza”, podczas gdy jego były szef był bardzo pomocny.

Edwards, który jest w nadawcy od 1984 roku, ujawnił w zeszłym roku w filmie dokumentalnym na ten temat Miał napady depresji, które sprawiły, że był „przykuty do łóżka” od 2002 roku.

Opisał, jak nadal sobie z tym radzi, ale dodał: „Nie jest tak źle, jak kiedyś”.

Przemawiają w podcaście prowadzonym przez dziennikarzy BBC Jane Garvey i na szczęście w Glover… razem z Fi i Jane zapytali Edwardsa, jak ich pracodawca zareagował na wiadomość.

Powiedział: „Zaczynając od pewnego rodzaju zamrożonej ciszy, która zawsze jest sposobem działania organizacji.

„Ludzie nie rozumieją, czym jest BBC. Może to być bardzo sympatyczna i wspierająca organizacja. Nie może być. To bardzo biurokratyczna organizacja.

„John Siergeant wiele lat temu powtarzał mi w Westminster: „Nigdy nie zapominaj, że BBC to biurokracja i nie możesz oczekiwać, że będzie miała w pewnym sensie serce, ponieważ działa jak biurokracja”.

„I ta rada, choć nie zawsze słuszna, bardzo mi pomogła w zrozumieniu, że wiele wyników BBC, których czasami jesteście ofiarami, wcale nie było osobistych, są tylko maszyną, która coś dostarcza. , maszyna potrzebowała trochę czasu, aby odpowiedzieć.”

Dodał: „Ale muszę powiedzieć, że ludzie tacy jak [former director of BBC news and current affairs] Fran Unsworth, która była moim byłym szefem w wiadomościach, nie mogła być bardziej pomocna. to było niesamowite.

„Myślę, że oni [the BBC] Byli trochę zdenerwowani. Mój kolega, który użył wyrażenia, którego mogłem użyć, ponieważ byłem na jego końcu i nie zamierzałem w żaden sposób obrażać, powiedział mi: Chcemy, aby ludzie myśleli, że jest dużo nieczytania tego dziesiątego wiadomości zegara. A ja powiedziałem: Co masz na myśli przez orzechy? Co to za fraza?

READ  Undertaker wyjaśnił proces ratowania cudownej królowej | Królewski | Aktualności

„Ale w rzeczywistości jest to doskonały pomysł na to, jak ludzie i niektórzy ludzie nadal postrzegają te problemy. Zostało to powiedziane trzy lata temu”.

Dodał, że jak tylko podzielił się swoją wiadomością, przyszło do niego kilku kolegów i powiedzieli, że „od kilku lat zajmują się swoimi sprawami”.

Edwards powiedział, że zdecydował się upublicznić swoją depresję, ponieważ uważał, że wspieranie organizacji takich jak Shawmind czy MIND jest „całkowitą hipokryzją”, nie wyjaśniając dlaczego.

„Czułem też, że może to być trochę pomocne dla ludzi, jeśli otworzysz się na ten temat i powiesz:„ Możesz pracować i możesz odnieść sukces ”, niezależnie od tego, czy czytasz część Autocue, czy robisz cokolwiek … jednocześnie radzenie sobie z takimi problemami.

Rzecznik BBC powiedział: „Dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne naszych pracowników ma ogromne znaczenie i mamy szeroki zakres działań, aby ich wspierać.

„W wiadomościach i w całej BBC pracownikom oferuje się pomoc społeczną, w tym opcję doradztwa. Mogą oni uzyskać dostęp do naszego programu pomocy personelowi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie, a także przeszkoliliśmy ratowników zdrowia psychicznego w wielu zespołach. „