Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jacinda Ardern rozpoczyna sezon japońskiego kiwi o wartości 600 milionów dolarów dziwacznym wydarzeniem z gigantycznymi amuletami

Pierwsze wydarzenie premier Jacindy Ardern w Japonii obejmowało dwa gigantyczne tańczące owoce kiwi, Pavlova i wyzwanie liniowe.

Ardern odwiedza kraj podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej od początku pandemii, po wizycie w Singapurze na początku tygodnia.

Uczestniczyłem w wydarzeniu zorganizowanym przez firmę Zespri zajmującą się marketingiem owoców kiwi, aby otworzyć sezon kiwi w Japonii.

Jacinda Ardern na ceremonii otwarcia sezonu kiwi w Japonii.

Henry Cook/Rzeczy

Jacinda Ardern na ceremonii otwarcia sezonu kiwi w Japonii.

Zespri ma monopol na eksport owoców kiwi z Nowej Zelandii (z wyjątkiem Australii) i ogromny rynek w Japonii, z eksportem sięgającym 600 milionów dolarów w 2021 roku. To rynek o wartości 750 milionów dolarów, mówi Zespri.

Czytaj więcej:
* Premier Jacinda Ardern przybywa do Tokio na drugi etap swojej podróży po Azji
* Liderzy biznesu w delegacji premiera „People to Reconnect New Zealand to the World”
* Jacinda Ardern dodaje klimatu do rozmów z Singapurem po pierwszym dwustronnym spotkaniu na obcej ziemi od dwóch lat

Imprezę naznaczyła melancholijna kameralna muzyka na żywo, podczas gdy maskotki Zesbury „Kiwi Fruit Brothers” kołysały się w harmonii.

Jeden reprezentuje tradycyjny zielony owoc kiwi, a drugi reprezentuje popularną złotą odmianę.

Bracia Kiwi pojawiają się w japońskich reklamach telewizyjnych – Zespri jest jedyną nowozelandzką firmą, która reklamuje się w japońskiej telewizji.

Jeden z amuletów z owocami kiwi na tym wydarzeniu.

Henry Cook/Rzeczy

Jeden z amuletów z owocami kiwi na tym wydarzeniu.

Ardern został również zakwestionowany przez kaligrafię, próbując odtworzyć literę słowa „kiwi”. Poprosiła premiera, aby pojechała ponownie po tym, jak nie była zadowolona z pierwszej próby.

Powiedziała japońskim mediom, że spodziewa się wzrostu przemysłu w Japonii wraz z wprowadzeniem odmiany czerwonego kiwi.

Ardern zauważyła również, że jej dziadkowie uprawiali kiwi.

„To jest dosłownie owoc kiwi” – ​​powiedział Ardern.

Jacinda Ardern ze swoją próbą w kolejce.

Henry Cook/Rzeczy

Jacinda Ardern ze swoją próbą w kolejce.

Ardern przybył do Japonii późno w środę. Została wpuszczona do kraju z całą delegacją po tym, jak po przyjeździe uzyskała negatywny wynik testu na Covid-19 w teście śliny.

Trzy osoby z jej szerszej delegacji nie mogły udać się do Japonii, ponieważ nie przeszły poprzednich testów przed wyjazdem. Było to najprawdopodobniej spowodowane historyczną infekcją, ale Japonia nie dopuszcza wyjątków z tego powodu.

Ardern spędzi czwartek i piątek w Japonii przed wyjazdem w sobotę.

Spotka się z premierem Japonii Fumio Kishidą w czwartek wieczorem.

Będzie to pierwsze spotkanie tych dwóch mężczyzn od czasu, gdy Kishida został wybrany w październiku 2021 r., zastępując Yoshihide Sugę.

Para nigdy wcześniej nie rozmawiała, nawet przez telefon.

Japonia jest czwartym co do wielkości partnerem handlowym Nowej Zelandii i największą gospodarką w umowie o partnerstwie transpacyficznym, którą Nowa Zelandia podpisała w 2018 roku.

READ  Covid-19: 1573 nowe przypadki środowiskowe, 63 osoby hospitalizowane z wirusem