Ivica Zubak dwukrotnie pokonuje Chorwację nad Polską

Ivica Zubak pokonuje Chorwację po Polsce deblem w meczu otwarcia Mistrzostw Europy w Koszykówce 2025.

The Reprezentacja Chorwacji Wygrał (1-0) z Polską (0-1) w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Koszykówce 2025.

Ivica Zubak

Strona: c
wiek: 25
wstać: 216 cm
Waga: 108 kg
miejsce urodzenia: Mostar, Bośnia i Hercegowina

W meczu rozegranym w Warszawie Chorwaci pokonali Reprezentacja Polski W zaciętej walce z końcowym wynikiem 72-69 (11-15, 10-16, 28-16, 23-22).

Po pierwszej połowie meczu Chorwaci mieli 10-punktowe opóźnienie (21:31), ale podopieczni trenera Damira Molomirovica wygrali trzecią kwartę 28-16 i zdobyli dwa punkty (49-47) przed decydującym. ćwierć meczu.

Na 20 sekund przed końcem ostatniej kwarty Michał Sokołowski miał szansę na remis (69:72), ale nie trafił w rzut za 3 punkty. Chorwaci odnieśli pierwsze zwycięstwo w piątej grupie drugiej rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy w Koszykówce w 2025 roku.

Prowadziła Chorwacja Ivica Zubakktóry zakończył z 19 punktami (8/11 2PT, 3/5 ft), 10 zbiórkami, 2 blokami i jednym podaniem w 30 minut.

Nie uratował polskiej drużyny Matthews Bonnetkaktóry miał dobry występ osobisty i zdobył 26 punktów (6/10 2PTS, 3/5 3PT, 5/6 FT), 6 zbiórek i 6 asyst w 30 minut.

Chorwacja: Ivica Zubak 19 (10 powtórzeń), Bojan Bogdanovic 16 (8 powtórzeń), Mario Hizonga 10.

Polska: Mateusz Ponitka 26 (6 REB, 6 AST), AJ Slaughter 16, Aleksander Balcerowski 11.