Irlandia za dobra dla Polski w otwierających eliminacjach do Mistrzostw Europy

Trafność rzutu karnego Rosena Uptona popchnęła Irlandię do ważnego pierwszego dnia zwycięstwa nad Polską 3:0, co dało jej rozpęd w kwalifikacjach do Eurohockey na kampusie Sport Ireland.

Kobieta z Limerick strzeliła dwa gole, aby nie dopuścić do wyrównania, co przyczyniło się do wspaniałego gola Deirdre Duke na otwarciu w 19. minucie.

Irlandia znalazła się na szczycie grupy po pierwszym dniu po remisie 1:1 między Turcją a Czechami, co dało jej pole position w zdobyciu jednego biletu na nadchodzące Letnie Mistrzostwa Europy, ważny punkt na drodze do Paryża 2024.

Podczas gdy wyniki i ogólny nastrój były pod kontrolą, trener Sean Dancer przyznał, że była to ciężka rozgrywka z drużyną, która znalazła się na 14 miejscu poniżej Irlandii, która ma niewiele lub nie ma w ogóle żadnego materiału wideo, na którym można by zbudować plan taktyczny.

„Gramy w turnieju, w którym tak naprawdę nie rozumiemy przeciwnika, więc w grze jest dużo eksploracji i trochę szachów”, powiedział Dancer o wyzwaniu.

„Doskonale radziliśmy sobie w pierwszej połowie i być może prześcignęli drugą połowę. 2-0, nie byliśmy całkowicie bezpieczni i wciąż mieliśmy szansę. Ich bramkarz wykonał naprawdę dobre interwencje i gdybyśmy oddali bramkę, mecz byłby zostało zrobione trochę wcześniej”.

Jednak Irlandia zawsze była w kasie. W pierwszej kwarcie zarówno Michelle Curry, jak i Hannah McLoughlin oddały świetne strzały Marty Kucharskiej, a dużą szansę stworzyła Katie Mullane.

Objęli prowadzenie po 19 minutach, kiedy Duke otrzymał minutowe dotknięcia z ruchu zainicjowanego przez Caoimhe Perdue i wprowadzonego przez Mullana.

Upton następnie pobiegł do domu potężnym machnięciem z drugiego rogu gry zielonej armii, aby przyciągnąć więcej światła dziennego. Ale Polska walczyła w drugiej połowie i miała dwie kluczowe sytuacje, z którymi pewnie poradziła sobie Aisha McFairran.

READ  Jak rodzice mogą pomóc dzieciom z uzależnieniem od YouTube?

Irlandczycy stracili dwie świetne okazje, aby uczynić mecz bezpieczniejszym, ponieważ Elaine Curran i Mulan zostały zdystansowane z bliskiej odległości przez służebnicę Annę Gabarę.

To pozostawiło pewne napięcie w rozgrywkach, dopóki Upton nie powtórzył tego wyczynu w ostatnich minutach, wykonując kolejny niski strzał 3:0.

Irlandia zmierzy się z Czechami w sobotni poranek w swoim drugim meczu turnieju o godzinie 13:00 na kampusie Sport Ireland przed zakończeniem rywalizacji w niedzielę z Turcją.

Irlandia: A McFerran, S McAuley, M Carey, R Upton, S Hawkshaw, K Mullan, H McLoughlin, L Tice, N Carroll, C Perdue, Duke Subs: N Carey, S Torrans, C Beggs, K McKee, C Hamill.

Polska: M Kucharska, M Drozda, A Katerla, J Balcerzak, M Rybacha, M Polewczak, S Tatarczuk, W Blaszyk, B Strubbe, N Suszyńska, D Mazur Zgłoszeni: M Czujewicz, A Szot, D Skorasziniewska, K Diaburczak, M Sla

Zaszeregowanie: 1. Irlandia 3 punkty (+3) 2 = Czechy 1 punkt (0) 2 = Turcja 1 punkt (0) 4. Polska 0 punktów (-3)