Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 16.2, aby umożliwić użytkownikom zgłaszanie niezamierzonych awaryjnych aktywacji SOS

San Francisco: Gigant technologiczny Apple udostępnił programistom pierwszą wersję beta iOS 16.2, kolejną aktualizację iOS, która pozwoli użytkownikom wysłać raport do firmy, gdy zostanie przypadkowo uruchomiony alarm SOS.

Jak donosi 9to5Mac, wersja beta systemu iOS 16.2 firmy Apple prosi teraz użytkowników o zawieszenie podczas anulowania trybu awaryjnego SOS. Pojawi się powiadomienie, które otwiera Asystenta opinii, dzięki czemu Apple może otrzymywać dane o tym, co się stało.

Czy celowo włączyłeś Emergency SOS na swoim iPhonie? Czytasz wiadomość.

Akademia Edukacyjna MS

Firma Apple wprowadziła nową funkcję, która wysyła informację zwrotną po anulowaniu Emergency SOS w odpowiedzi na raport Wall Street Journal z zeszłego miesiąca, w którym Crash Detection omyłkowo zadzwoniło do służb ratunkowych, gdy użytkownicy iPhone’a i Apple Watch jeździli kolejką górską.

Jednak raport został później zaktualizowany, aby pokazać, że użytkownicy faktycznie przypadkowo wywołali alarmowe SOS, naciskając przyciski urządzenia.

Emergency SOS to funkcja wprowadzona lata temu w urządzeniach z systemem iOS, która umożliwia użytkownikom szybkie dzwonienie do służb ratunkowych poprzez przytrzymanie przycisków iPhone’a przez kilka sekund.

W telefonie iPhone 14 funkcja Emergency SOS jest zintegrowana z funkcją wykrywania usterek, która wykorzystuje czujniki iPhone’a do wykrywania wypadków samochodowych i automatycznego łączenia się ze służbami ratunkowymi.

Co więcej, iOS 16.2 wprowadza nową aplikację Freeform, która umożliwia użytkownikom jednoczesne pisanie i rysowanie na wspólnej kanwie.

Zapisz się do nas na Dziennik Siasat - Wiadomości Google

READ  Mini koncentrator USB Twelve South StayGo