Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 16.1 — Świetna nowa funkcja prywatności iPhone’a pojawia się lada chwila

Nadchodzi aktualizacja iOS 16.1 od Apple o której teraz?wraz z wieloma fajnymi nowymi funkcjami iPhone’a. Jedna z najfajniejszych nadchodzących aktualizacji w iOS 16.1 zapewni ci naprawdę precyzyjną kontrolę nad twoją prywatnością dzięki nowemu menu kopiowania i wklejania z innych aplikacji.

Funkcja iOS 16.1 pojawiła się w wyniku irytującego błędu wprowadzonego w iOS 16 W ramach nowej funkcji prywatności. Ta funkcja ma pomóc określić, kto może uzyskać dostęp do Twoich danych, i wymaga, aby aplikacje uzyskały pozwolenie przed uzyskaniem dostępu do schowka iPhone’a, aby wkleić tekst z innych aplikacji.

Jednak niektórzy użytkownicy iPhone’a często widzieli, jak monit staje się irytujący, co skłoniło Apple do naprawienia problemu w iOS 16.0.2. Od tego czasu wystartował producent iPhone’a iOS 16.0.3Oczekuje się, że kolejna wersja iOS w poniedziałek 24 października będzie iOS 16.1.

W prawdziwym stylu Apple, producent iPhone’a jeszcze bardziej ulepszył funkcję kopiowania i wklejania w iOS 16.1. Ustawienie prywatności iOS 16.1 zawiera nową funkcję Wklej z listy innych aplikacji, która pokazuje aplikacje, które wcześniej zażądały uprawnień, w Ustawienia > [app] > Wklej z innych aplikacji.

Menu oferuje trzy opcje: Pytaj – aplikacja powinna prosić o pozwolenie na wklejanie treści z innych aplikacji; Odmów — aplikacja nie może wklejać treści z innych aplikacji; Zezwól — aplikacja może wklejać zawartość z innych aplikacji bez ponownego pytania o pozwolenie.

Ważne dla prywatności iPhone’a

Nadmierne powiadomienia mogą być denerwujące, ale funkcja schowka jest ważna dla Twojej prywatności. „Wiele aplikacji jest wklejanych do schowka bez pozwolenia, co jest bardzo niepokojące, ponieważ mogą to być poufne informacje, takie jak hasło lub dane karty, które są pobierane bez zgody” – mówi Jake Moore, konsultant ds. globalnego bezpieczeństwa cybernetycznego w firmie ESET.

„Często jest to wykonywane, gdy otwierasz aplikację i nie ma sposobu, aby temu zapobiec” – ostrzega.

Funkcja iOS 16.1 jest bardzo fajna, ponieważ pozwala kontrolować swoją prywatność bez niedogodności ciągłych podpowiedzi. W rzeczywistości menu iOS 16.1 przypomina mi Funkcja przejrzystości śledzenia aplikacji A Raport o prywatności aplikacji Już dostępne na iPhone’ach.

Kolejną świetną funkcją prywatności iPhone’a jest Kontrola bezpieczeństwa, który pozwala zobaczyć, jakie uprawnienia zostały przyznane różnym aplikacjom na iPhone’a. Dlaczego nie spróbować, czekając na iOS 16.1?

READ  Drugi rok Hitman 3, w tym nowy tryb, zostanie ujawniony 13 stycznia