Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Into the storm”: co gazety mówią o pierwszym dniu Liz Truss |  Les Truss

„Into the storm”: co gazety mówią o pierwszym dniu Liz Truss | Les Truss

Liz Truss może mieć trudne zadanie, aby zdobyć poparcie wyborców w tym kraju, ale już zachwyciła brytyjską książkę adresową pożyczką metryczną schodów Downing Street, która podarowała pierwsze strony jej pierwszego dnia w biurze.

Chociaż ulewa późnego lata zagroziła jego paradzie, niebo jest czyste w samą porę, by nowy premier złożył obietnicę nadchodzących słonecznych czasów, gdy kraj zmaga się z kryzysem kosztów utrzymania, konsekwencjami pandemii i wojna na Ukrainie.

„Możemy przetrwać burzę” głosi nagłówek w telegraf, powyżej zdjęcie Truss i jej męża, Hugh O’Leary, przed słynnymi czarnymi drzwiami. Gazeta mówi, że jej zobowiązanie do ograniczenia rachunków za energię do 2500 funtów „może obniżyć o połowę inflację do przyszłego lata” i chwali „najbardziej zróżnicowany zespół ministerialny w historii”.

The czasy Pod tym samym tytułem – „We Can Weather the Storm” – z niecierpliwością czekamy, aż Truss przedstawi „historyczny pakiet” obniżek podatków i dofinansowania.

The PocztaNa pierwszej stronie napisano, że nagła zmiana pogody rozczarowała lewicowe Twitterati, którzy twierdzą, że narzekają, że deszcz może zrujnować wielki dzień Truss. „Wtedy w chwili pełnej radosnej symboliki niebo się przejaśniło – i nowy premier zapowiedział… Razem przetrwamy burzę.”

The podawać Jest to zgodne z samym nagłówkiem – „Razem możemy przetrwać burzę” – a także informuje, że Truss zemścił się na sojusznikach Rishi Sunaka „brutalnym przetasowaniem”.

The opiekun Odwraca metaforę pogody, aby wskazać, że w przyszłości mogą wystąpić problemy. Jej nagłówek brzmi: „W burzę: kratownicowe zobowiązania do rozwiązania kryzysu związanego z kosztami utrzymania”. Również we wstępie pisarz Jonathan Friedland zauważa, że ​​poprzednik Borisa Johnsona wyszedł z Downing Street „w słońcu wszedłem po ulewnym deszczu. Ta optyka pasowałaby do Borisa Johnsona”.

„Truss obejmuje urząd z obietnicą wyprowadzenia Wielkiej Brytanii z burzy energetycznej” mówi czasy finansowepodczas, gdy I Że „Epoka kratownicy zaczyna się od ostrzeżenia podatkowego”.

READ  Przeminęło do września: najlepsze filmy opuszczające Neon w tym miesiącu

The Lustro Ma duży obraz Truss wygłaszającego przemówienie i nagłówek „Teraz napraw zrujnowaną Wielką Brytanię”, po raz kolejny obwiniając konserwatywne rządy z ostatnich 12 lat za problemy kraju.

„Hello Liz” to nagłówek w Słońceze zdjęciem Trussa spotykającego królową w Balmoral.

The metro Inną rzeczą, którą kontynuuje, jest „przetrwamy burzę”, dodając, że premier wpadł wtedy w „rządową szał zwalniania”.

The Echo Północne Uwielbia też tę linię: „Możemy przetrwać burzę”.

Wreszcie dziennik dzienny Nie zastanawia się zbytnio nad tym, co ma do powiedzenia kratownica, opisując ją jako „ładną i pełną gorącego powietrza”. Jej tytuł to „Nic tu nie mówi”.