Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Internet Hero znajduje obejście długotrwałego błędu Androida Auto

Obsługa poleceń głosowych jest integralną częścią korzystania z Android Auto i jest całkiem jasne, dlaczego. Za pomocą poleceń głosowych użytkownicy mogą po prostu patrzeć na drogę podczas interakcji zarówno z Androidem Auto, jak i uruchomionymi na nim aplikacjami bez użycia rąk.

Ale jak wielu z nas nauczyło się na własnej skórze, korzystanie z tej funkcji zawsze było sporym wyzwaniem, ponieważ istnieją mniej lub bardziej zawstydzające błędy, których naprawienie czasami wymaga dużo czasu.

Tak jest w przypadku błędu, który został po raz pierwszy zgłoszony w 2021 roku, a którego Google jeszcze nie rozwiązał.

Użytkownicy narzekali, że Android Auto rozumie dopiero pierwsze słowa po naciśnięciu przycisku mikrofonu na kierownicy. Tak więc Asystent Google nie może uruchomić żadnego polecenia, ponieważ nie wykrywa danych wejściowych po przebudzeniu.

Kilku użytkowników miało ten sam problem od kilku miesięcy i chociaż Google twierdzi, że wciąż bada całą sprawę, ktoś wymyślił obejście, które wydaje się tymczasowo załatwiać sprawę.

Jeden użytkownik bierze udział w dyskusji na forum Google na temat tej wady Mówi Poprawka jest spowodowana utrzymaniem określonego menu w aplikacji Google na ekranie.

Po prostu przejdź do aplikacji Google i przejdź do Ustawienia> Asystent Google> Witaj Google i Voice Match na urządzeniu mobilnym. Po prostu trzymaj telefon odblokowany za pomocą tego menu ekranowego, a polecenia głosowe powinny działać ponownie.

Obejście wydaje się być skuteczne dla niektórych użytkowników, chociaż z drugiej strony nie możemy być pewni, że rozwiąże problem dla wszystkich.

Ale nawet jeśli tak, jest całkiem jasne, że to obejście nie jest żadnym sposobem, do którego można się zwrócić podczas jazdy. Używanie telefonu komórkowego, gdy samochód jest w ruchu, jest niebezpieczne, więc miejmy nadzieję, że Google prędzej niż później opracuje pełną poprawkę.

READ  Użytkownik iPhone'a 13, iPhone'a 12 lub iPhone'a 11? Teraz przetłumacz tekst za pomocą aparatu