Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Instruktor wioślarstwa kiwi ma zakaz szkolenia w Kanadzie

Kanadyjskie śledztwo w sprawie wioślarstwa wykazało, że działania byłego trenera wioślarstwa Nowej Zelandii, Dave’a Thompsona, spowodowały szok i kontuzję sportowców.

Thompson wcześniej trenował w Nowej Zelandii Elite Eight nad jeziorem Karabiru, ale po Igrzyskach Olimpijskich w Rio podjął pracę w sporcie w Kanadzie.

W 2019 r. przeciwko Thompsonowi złożono skargę dotyczącą zastraszania i nękania, w związku z czym został zwolniony i otrzymał zakaz szkolenia w Kanadzie.

W zeszłym tygodniu firma prawnicza Robin Tomlinson opublikowała niezależny raport na temat programu wyczynowego wioślarstwa.

„Słyszeliśmy od wielu osób, w tym sportowców, trenerów i wykonawców, którzy doświadczyli lub byli świadkami nadużyć, zastraszania, nękania i lekceważącego zachowania ze strony pana Thompsona”.

62-stronicowy raport szczegółowo opisuje również, w jaki sposób wpływ Thompsona na program i brak przejrzystości wokół jego zwolnienia miały trwały negatywny wpływ na sportowców i inne osoby w organizacji, przy czym jeden sportowiec określił to jako „emocjonalną bliznę”.

Podobnie jak niedawne przeglądy sportowe w Nowej Zelandii, raport identyfikuje ważne kwestie kulturowe w środowisku wysokiej wydajności Rowing Canada.

READ  Podwójny występ Lorenzo Insigne w meczu z Bolonią przywraca Napoli na szczyt ligowej tabeli