Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inflacja w sklepach w Wielkiej Brytanii powróciła obecnie do „normalnego poziomu” – ceny niektórych artykułów spadają |  Wiadomości biznesowe

Inflacja w sklepach w Wielkiej Brytanii powróciła obecnie do „normalnego poziomu” – ceny niektórych artykułów spadają | Wiadomości biznesowe

Badacze stwierdzili, że sklepy obniżyły ceny artykułów nieżywnościowych, próbując ożywić „niski” popyt na drogie towary. Nastąpiło to po gwałtownym spadku sprzedaży detalicznej w kwietniu w związku z ulewnymi deszczami w większości części kraju.

przez Daniel Baines, reporter biznesowy


Wtorek, 28 maja 2024 r. o 08:50 czasu brytyjskiego

Według nowych danych branżowych tempo wzrostu cen w sklepach w Wielkiej Brytanii powróciło do „normalnego poziomu”.

Razem rocznie Zawyżone ceny w sklepie Brytyjskie konsorcjum detaliczne (BRC) i NielsenIQ podają, że stopa wzrostu spadła w maju do 0,6% w porównaniu z 0,8% w kwietniu.

Liczba ta jest najniższa od listopada 2021 r.

Co oznacza niska inflacja?

Ceny artykułów nieżywnościowych nadal spadały – w maju wyniosły -0,8%, w porównaniu z -0,6% w poprzednim miesiącu.

Badacze twierdzą, że sklepy obniżają ceny, aby ożywić „niski” popyt na droższe produkty, takie jak meble i telewizory, przed Euro 2024.

Ceny żywności w dalszym ciągu rosły, choć w wolniejszym tempie, przy czym inflacja w tym przypadku nieznacznie spadła z 3,4% w kwietniu do 3,2% w maju.

Koszt produktów spożywczych, które można przechowywać w temperaturze pokojowej, takich jak ciastka, utrzymuje się na stałym poziomie ze względu na rosnące światowe ceny cukru.

A następuje Gwałtowny spadek sprzedaży detalicznej w kwietniuWedług oficjalnych danych opublikowanych w piątek.

Dlaczego wciąż płacimy więcej?

Urząd Statystyczny Krajowy (ONS) podał, że liczba towarów i usług kupowanych przez gospodarstwa domowe spadła w ciągu miesiąca o 2,3%, częściowo z powodu ponadprzeciętnych opadów.

Dyrektor naczelna BRC, Helen Dickinson, stwierdziła, że ​​potrzebne są dalsze działania w ramach „przyszłej polityki rządu”, aby wesprzeć sprzedawców detalicznych w utrzymaniu inflacji na niskim poziomie.

Dodała: „Ponieważ wybory odbędą się za kilka tygodni, ważne jest, aby w nadchodzących manifestach partie szczegółowo opisał swoje wsparcie dla klientów i sprzedawców detalicznych”.

READ  Cena za pierwszy kufel piwa wynosi do 8 funtów

Przeczytaj więcej prac:
Indyjska grupa farmaceutyczna przygotowuje się do ataku na nikotynyl
Ponad 120 liderów biznesu wspiera Partię Pracy
Persimmon składa ofertę o wartości 1 miliarda funtów za rywala Calę

Mike Watkins z NielsenIQ powiedział: „Po kilku miesiącach spadających cen środków produkcji obserwujemy obecnie stabilizację inflacji żywności, a sprzedawcy detaliczni w dalszym ciągu przekładają obniżki cen na kupujących.

„W całej branży, choć presja inflacyjna osłabła i nastąpiła pewna poprawa nastrojów kupujących, niesezonowa pogoda osłabiła sprzedaż detaliczną, zatem wygląda na to, że niskie ceny utrzymają się, a działania promocyjne prawdopodobnie zwiększą popyt”.

Dzieje się tak po tym, jak oficjalne dane ujawniły w zeszłym tygodniu ogólną stopę inflacji W kwietniu spadł do 2,3%. – Najniższy poziom od blisko trzech lat.