Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inflacja w Polsce może wzrosnąć zgodnie z oczekiwaniami

Regionalne dzisiaj

piątek, 17 czerwca 2022 o 10:05

Zdjęcie autorstwa noppawan09 / Shutterstock.com

Wstępne dane GUS w Warszawie pokazały, że inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce wzrosła w maju zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami.

Inflacja cen konsumpcyjnych wzrosła w maju do 13,9% z 12,4% w kwietniu, zgodnie z oczekiwaniami. Ceny w restauracjach i hotelach wzrosły w maju o 15,7% rocznie.

Koszty transportu wzrosły o 25,8%, a ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw wzrosły o 22%.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 13,5%, a ceny rozrywki i kultury o 10,3%. W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły w maju o 1,7%, po wzroście o 2,0% w poprzednim miesiącu, jak początkowo oczekiwano.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im dalej osiągać sukcesy, bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z ideą zaangażowania najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  „Jako kobieta nie możesz mieć zdania w Polsce”