Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inflacja w Niemczech osiągnęła najwyższy poziom od prawie 50 lat

Inflacja w Niemczech osiągnęła najwyższy poziom od prawie 50 lat

Jdzień dobry.

Zaczynamy od kolejnej eskalacji kryzysu energetycznego, kiedy Putin odciął dostawy gazu do Francji.

Gazprom poinformował francuskie przedsiębiorstwo energetyczne Engie, że od dziś ograniczy dostawy gazu ze względu na spór o stosowanie niektórych kontraktów.

Posunięcie to wywiera dalszą presję na europejskie dostawy energii, które i tak są już obciążone. Francja wezwała firmy do opracowania planów oszczędności energii do przyszłego miesiąca, podczas gdy Unia Europejska opracowuje plany awaryjne w celu obniżenia kosztów energii.

Engi powiedział: „Jak wcześniej ogłoszono, Engie zapewniło już niezbędne ilości, aby wypełnić swoje zobowiązania wobec klientów i własne wymagania, a także wprowadziło kilka środków w celu znacznego zmniejszenia wszelkich bezpośrednich skutków finansowych i materialnych, które mogą wynikać z przerw w dostawie gazu z Gazprom ”.

5 rzeczy na początek dnia

1) Główny brak emerytury zaczyna się, gdy emeryci tracą możliwość wydawania Powrót osób starszych wskazuje na powagę kryzysu kosztów życia

2) Brytyjska fabryka akumulatorów ponownie opóźnia produkcję, ponieważ koszty energii gwałtownie rosną Britishvolt ostrzega, że ​​nie dostarczy teraz baterii do końca 2025 r.

3) Duże firmy zmuszone do płacenia milionom dostawców energii z góry Obawy przed upadkiem firmy, ponieważ dostawcy usług żądają ogromnych depozytów w celu zabezpieczenia dostaw

4) BAE prowadzi rozmowy w sprawie budowy kolejnych pięciu podwodnych statków rybackich Ministerstwo Obrony ma zamiar uzgodnić wielomiliardową umowę dotyczącą okrętów wojennych

5) Elon Musk mówi, że cywilizacja upadnie bez ropy i gazu Miliarder ostrzega również, że przejście na zieloną energię zajmie dziesięciolecia

Co się stało w nocy?

Rynki akcji i obligacji próbowały ustabilizować się we wtorek, ponieważ inwestorzy skupili się na opublikowanym w tym tygodniu raporcie o rynku pracy w USA, aby ocenić, czy podwyżki stóp procentowych wyceniane na całym świecie są uzasadnione.

READ  Notowane na giełdzie brytyjskie spółki ogłaszają dywidendy i wykup akcji w wysokości 7,2 mld GBP | £ olej

Przed południem najszerszy poza Japonią indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku spadł o 0,4%, podczas gdy japoński Nikkei wzrósł o około jeden procent, częściowo dzięki nowej rundzie osłabienia japońskiego jena.

Indeksy Wall Street spadły w poniedziałek, ale tempo wyprzedaży spadło, a kontrakty terminowe na akcje z USA ustabilizowały się w Azji. Poza stopami procentowymi, na czele obaw inwestorów znajduje się również kondycja chińskiej gospodarki.

Chiński Shanghai Composite stracił 0,4% na początku handlu. Wartość Hang Seng z Hongkongu spadła o 1,8%, gdy inwestorzy zaczęli osłabiać swój entuzjazm z powodu umowy zawartej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi dotyczącej dostępu do dokumentów audytowych chińskich firm.

Już dzisiaj

główna firma: Bunzl, Old Mutual (tymczasowe)

Ekonomia: Inflacja (Niemcy), Klimat biznesowy (UE), Zaufanie konsumentów (UE, USA), Indeks cen domów (USA), Indeks cen sklepów BRC (Wielka Brytania)