Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inflacja „może oznaczać wyższe stopy procentowe w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku”; Skok chińskiego eksportu; Bitcoin Chips – Biznes na żywo | Praca

Czas podsumowania:

Polityk Banku Anglii powiedział, że stopy procentowe mogą wymagać podwyżki w przyszłym roku, jeśli ożywienie będzie trwało, a inflacja będzie bardziej stabilna..

Michael Saunders przewidział, że:


Jeśli gospodarka nadal się ożywia, a inflacja pokazuje oznaki, że jest bardziej stabilna, słuszne może być rozważenie wyższych stóp procentowych w przyszłym roku.

Saunders argumentował również, że bank powinien zakończyć program luzowania ilościowego, zanim presja inflacyjna się utrzyma. Ma wyjaśnić:


Obawiam się również, że dalsze skupowanie aktywów, gdy inflacja CPI wynosi 4%, a luka produkcyjna jest zamknięta – co prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym roku – może spowodować wzrost oczekiwań inflacyjnych w średnim okresie.

Taki wynik może wymagać dalszego zacieśnienia polityki monetarnej w późniejszym terminie i może ograniczyć możliwość natychmiastowej reakcji komisji, gdy następnym razem gospodarka będzie potrzebować większego bodźca.

Jego ostrzeżenie pojawia się, gdy kryzys w łańcuchu dostaw nadal zwiększa koszty surowców, Firmy ostrzegają, że jesienią tego roku zostanie on przekazany konsumentom.

Firma sprzątająca McBride dodała swój głos, mówiąc, że koszty surowców wzrosły – koszt kartonu wzrósł o 50%, a niektóre rozpuszczalniki kosztują ponad 300%.

Firmy skrytykowały rządowy plan Aby zwiększyć stawki ubezpieczenia społecznego w celu finansowania opieki społecznej i NHS, ostrzegając, że zaszkodzi to wzrostowi i kosztować miejsca pracy. Funt brytyjski osłabił się wobec dolara i euro.

Zakłócenie wzorców pracy wpłynęło również na handel W Grupie TP ICAP, największym na świecie brokerze międzyagentowym. Obwiniała o to ostrożnych handlowców pracujących w domu, którzy nie mogli podejmować tak dużego ryzyka, jak w biurze.

Na froncie gospodarczym Chiny odnotowały w zeszłym miesiącu zaskakujący wzrost eksportu. Wzrosły o ponad 25%, ponieważ producenci pokonują turbulencje spowodowane wysokością w wariancie delta i problemy w portach.

Analitycy zauważyli, że niektórzy zagraniczni klienci złożyli zamówienia świąteczne wcześnie, aby uniknąć zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Bloomberg
(@Praca)

TYLKO W TYM: handel w Chinach niespodziewanie odbił się w sierpniu pomimo wybuchu wirusa i zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw https://t.co/pn0agGPH07 pic.twitter.com/NTFMw3iCXL


7 września 2021

Niemcy namalowały mieszany obraz. Zaufanie inwestorów gwałtownie spadło Na obawy, że kryzys łańcucha dostaw w sektorze motoryzacyjnym i budownictwie zaszkodzi wzrostowi.

ZEW podał, że jego badanie nastrojów inwestorów gospodarczych spadło do 26,5 z 40,4 w sierpniu.

telefon PrezydentR Achim Wambaka Powiedział w oświadczeniu:


Eksperci rynkowi oczekują poprawy sytuacji gospodarczej. Jednak zakres i dynamika ożywienia uległy znacznemu ograniczeniu.

„Brak chipów w sektorze motoryzacyjnym i niedobór zasobów w budownictwie znacząco wpłynęły na perspektywy w tych sektorach”.

Ale niemiecka produkcja fabryczna powróciła do wzrostu, wskazując, że producenci mają do czynienia z wąskimi gardłami w łańcuchu dostaw.

Ceny domów w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordowy poziomWedług Halifaxa, pomimo złagodzenia dni wolnych od opłat skarbowych, rynek nadal rośnie.

Średni koszt nieruchomości wzrósł o 0,7% (1 789 GBP) w sierpniu do 26 2 954 GBP, przewyższając poprzedni szczyt 261.642 GBP odnotowany w maju.

Popyt na większą powierzchnię w związku ze wzrostem liczby prac domowych i brakiem mieszkań na sprzedaż spowodowały wzrost cen wraz z niższymi kosztami kredytu i Zaufanie konsumentów wzrasta do poziomu sprzed pandemii.

Zagraniczne przejęcia brytyjskich firm osiągnęły najwyższy poziom od końca 2018 r., negocjowane są kolejne ważne transakcje, w tym sprzedaż za 7 miliardów funtów Morrisons amerykańskiej firmie private equity.

Wartość fuzji i przejęć firm zagranicznych na rzecz firm brytyjskich wyniosła 27,7 mld funtów w okresie od kwietnia do czerwca, w porównaniu z 8,3 mld funtów w pierwszym kwartale, według danych Najnowsze dane Urzędu Statystyk Krajowych (ONS). Był to najwyższy poziom od trzech ostatnich miesięcy 2018 roku, kiedy Amerykański gigant kablowy Comcast przejmie Sky za 30 miliardów funtów Zwiększenie łącznej wartości kwartału do 33,3 miliarda funtów.

Jedna bitwa o przejęcie dobiega końca. Producent British Airways Mejit Czy krok bliżej do przejęcia przez amerykańską firmę Parker Hanfin po Konkurent Trans Digium powiedział, że nie będzie licytować.

TransDigm z Ohio powiedział we wtorek, że odpada z wyścigu, ponieważ nie było jasne, czy będzie w stanie zapewnić wystarczająco wysoki zwrot z inwestycji.

Sekretarz ds. Biznesu Quasi Quasi Zlecił przegląd bezpieczeństwa narodowego nabycia przez chińskiego akademika małej walijskiej fabryki grafenu – najcieńszego i najlżejszego ze znanych “supermateriałów”.

Wzrost w strefie euro został zrewidowany w górę – Aby pokazać, że obszar wspólnej waluty zwiększył się o 2,2% w okresie kwiecień-czerwiec, w porównaniu z 2% poprzednio.

Dzieje się tak, gdy ożywienie w USA wydaje się słabnąć, ponieważ zmienna delta napędzała tworzenie miejsc pracy w zeszłym miesiącu.

Anioł Talavera
(@atalaveraEcon)

Po ostatniej rewizji danych o PKB i obniżeniu prognozy amerykańskiej strefa euro może w 2021 roku urosnąć bardziej niż Stany Zjednoczone. Prawdopodobnie nie, a i tak kogo to obchodzi, ponieważ pochodzi z głębszej dziury, ale niektórzy ludzie naprawdę lubią ten typ powieści ładne.


7 września 2021

Ale dla miłośników wina jest ponura wiadomość. Oczekuje się, że francuscy winiarze wyprodukują w tym roku około jednej trzeciej wina mniej niż zwykle, po tym, jak mróz, zła pogoda i choroby wiosną i latem nawiedziły ich winnice.

Oczekuje się, że produkcja wina w tym kraju spadnie w tym roku o 29% w porównaniu z 2020 r., do najniższego poziomu od dziesięcioleci, według FrancjaMinister rolnictwa.

Brytyjski organ nadzorujący konkurencję wyraził obawy w związku z tym Sony Umowa o wartości 430 milionów dolarów (312 milionów funtów) dla Music Entertainment na zakup AWAL, firmy świadczącej usługi artystyczne, która wydała muzykę dla takich artystów, jak Little Simz, Nick Cave, Bad Seeds, brat Billie Eilish i współpracownik Finneas.

READ  Amazon korzysta z najnowszych technologii, otwierając swój salon fryzjerski w Londynie | Wiadomości biznesowe