Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Infekcje skóry mogą powodować gorączkę reumatyczną: badanie

WaszyngtonNiedawne badania prowadzone przez zespół międzynarodowych naukowców wykazały, że infekcje skóry są prawdopodobnie ważną przyczyną gorączki reumatycznej.

Badanie zostało opublikowane w BMJ Global Health Journal.

Ostra gorączka reumatyczna jest ważną przyczyną poważnych chorób serca, zwłaszcza dzieci i młodzieży Maorysów i Pacyfiku w Aotearoa w Nowej Zelandii oraz wielu dzieci i młodzieży w krajach o niskich i średnich dochodach.

Profesor Michael Baker z Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Otago w Wellington wyjaśnił, że od dawna wiadomo, że gorączka reumatyczna jest powikłaniem zapalenia gardła grupy A (GAS), powszechnie znanego jako „paciorkowiec”. Jednak nowe badania wykazały, że infekcje skóry wywołane przez paciorkowce mogą również wywołać chorobę.

Profesor Baker powiedział: „To badanie jest dużym postępem w zrozumieniu przyczyn ostrej gorączki reumatycznej”.

„To pierwsze badanie na świecie, które potwierdza, że ​​ryzyko zachorowania na gorączkę reumatyczną wzrasta po inwazyjnej infekcji skóry w podobny sposób, jak po bólu gardła spowodowanym przez gaz. Ponieważ ostra gorączka reumatyczna jest chorobą rzadko spotykaną i w niewielu krajach mają powiązane kompleksowe dane zdrowotne, żadne badanie nie było precedensem w określaniu ryzyka gorączki reumatycznej po zakażeniu potwierdzonym laboratoryjnie”.

Nowa Zelandia ma jeden z najwyższych wskaźników gorączki reumatycznej w krajach o wysokich dochodach, z ponad połową wszystkich przypadków gorączki reumatycznej w regionie Auckland. W badaniu tym wykorzystano dane z prawie 1,9 miliona (1 866 981) wymazów z gardła i skóry w rejonie Auckland w ciągu ośmiu lat, które połączono z danymi dotyczącymi hospitalizacji w celu zidentyfikowania przypadków gorączki reumatycznej, a także scharakteryzowania danych w celu ustalenia, czy przypadki zostały wydane. . Antybiotyki.

Ryzyko gorączki reumatycznej wzrosło pięciokrotnie w okresie od ośmiu do 90 dni po pobraniu zarówno wymazu z gardła GAS-dodatniego, jak i wymazu ze skóry GAS-dodatniego (w porównaniu z wymazami ujemnymi). Dzieci Maorysów i Pacyfiku były bardziej narażone na rozwój gorączki reumatycznej po pobraniu pozytywnego rozmazu gazu.

READ  Ile czarnych dziur jest we wszechświecie? 40 000 000 000 000 000 000

Profilaktyka gorączki reumatycznej w Nowej Zelandii skupia się głównie na diagnostyce i leczeniu bólu gardła związanego z gazami. To zdecydowane myślenie stoi za szkolnym programem leczenia bólu gardła, który działa w wielu obszarach DHB na Wyspie Północnej od ponad dekady.

Profesor Baker powiedział, że wyniki badań mają ogromne znaczenie dla zapobiegania ostrej gorączce reumatycznej.

„Chociaż leczenie inwazyjnego bólu gardła powinno pozostać kluczową strategią w zapobieganiu gorączce reumatycznej, należy również skupić się na leczeniu infekcji skóry związanych z gazami, aby zmniejszyć ryzyko gorączki reumatycznej w Nowej Zelandii i na całym świecie” – powiedział.

Nowa Zelandia ma wysoki i rosnący wskaźnik infekcji skóry, ze znacznie wyższymi wskaźnikami u dzieci Maorysów i Pacyfiku niż u dzieci ras europejskich i innych.

Pracownicy służby zdrowia, którzy opiekują się dziećmi narażonymi na rozwój gorączki reumatycznej, muszą leczyć infekcje skóry tak ciężkie jak infekcje gardła. Podczas gdy głównym przesłaniem dla społeczeństwa jest to, że infekcje skóry są ważne i wymagają szybkiego leczenia.

Dr Julie Bennett, która również pracowała nad badaniami, powiedziała, że ​​zespół badawczy planuje teraz przeprowadzić badania, aby oprzeć się na tych odkryciach.

„Planujemy spróbować intensywnego leczenia infekcji skóry, aby sprawdzić, czy może to zmniejszyć ryzyko rozwoju gorączki reumatycznej” – powiedziała.

Badanie wykazało również, że wydawanie cyklu antybiotyków doustnych, które jest rutynowym leczeniem dzieci po rozpoznaniu bólu gardła, nie wiązało się z mniejszym ryzykiem wystąpienia gorączki reumatycznej.

„To niepokojące odkrycie. Wskazuje, że musimy znaleźć skuteczniejsze sposoby leczenia tej infekcji niż przyjmowanie obecnie przepisanych doustnych antybiotyków” – powiedział dr Bennett.