Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indyjskie partie Covid jab, jak sprawdzić swoje

Indyjskie partie Covid jab, jak sprawdzić swoje

Malta zmieniła później wymagania dotyczące wjazdu do podróży Zakazać podróżnym z Wielkiej Brytanii, którzy otrzymali infuzje szczepionki AstraZeneca Wyprodukowane w Indiach od wjazdu do kraju.

Zamieszanie skoncentrowało się na wersji stempli produkowanych przez Serum Institute of India, znanej jako Covishield, która nie została jeszcze licencjonowana przez Europejską Agencję Leków (EMA) ani nową Program paszportu szczepionek z certyfikatem cyfrowym Covid w UE.

Trzy partie szczepionki Covid – podobno podane nawet 5 milionom ludzi w Wielkiej Brytanii – są wymienione jako szczepionka Covishield zgodnie z wymogami dotyczącymi wjazdu na Maltę.

Jednak rząd Wielkiej Brytanii upierał się, że numery partii, o których mowa, to Vaxzevria, zatwierdzona wersja szczepionki AstraZeneca – i że szczepionki Covishield nie zostały wydane w Wielkiej Brytanii.

Nic nie wskazuje na to, że partie nie spełniają norm, a kilka krajów europejskich indywidualnie stwierdziło, że będą akceptować partie.

Wielka Brytania znajduje się na czerwonej liście Malty, co oznacza ludzi Nie można wejść bez pełnego szczepienia. Oznacza to, że niektóre osoby – w tym te, które mają tam rodziny – nie mogły odwiedzić.

Jakie są zaangażowane partie?

Doniesiono, że w Indiach wyprodukowano trzy partie szczepionki AstraZeneca:

Twoje numery serii powinny być zapisane lub ostemplowane na karcie szczepień, którą otrzymałeś na pierwszej wizycie.

Możesz także wyświetlić plik Numery partii w aplikacji NHSS, klikając „Zdobądź karnet NHS Covid”.

Dlaczego Malta nie przyjęła szczepionek?

EU Digital Covid شهادة Certificate Uruchomiony w czwartek, 1 lipca, ma umożliwić ludziom swobodne podróżowanie po regionie, korzystając z przewodnika po szczepieniach.

Wytyczne dotyczące podróży na Malcie stwierdzają: „Wjazd nie będzie dozwolony, jeśli partia szczepionek na Twoim certyfikacie jest jedną z następujących: 4120Z001, 4120Z002, 4120Z003. Nie ma oficjalnych ram czasowych dla zakazu UE na te partie”.

READ  Greenvolt pozyskuje 177 mln USD w ramach pierwszej oferty publicznej w celu sfinansowania ekspansji

Steve i Glenda Hardy, 64 i 63 lata, zostali odesłani na lotnisku w Manchesterze w piątek 9 lipca o 3.30, kiedy próbowali wejść na pokład samolotu na Maltę, gdzie mieli odwiedzić syna. Nie widzieli go od ponad roku.

– Właśnie zostaliśmy zniszczeni – powiedziała pani Hardy. telegraf. „Myśleliśmy, że zakryliśmy się – zapłaciliśmy za testy PCR, pobraliśmy aplikację NHS i wydrukowaliśmy list – ale wpadliśmy w ostatnią przeszkodę. Czuję, że jesteśmy w stanie zawieszenia.

Nie widzieliśmy naszego syna, odkąd przeprowadził się tam rok temu. Otrzymaliśmy opłatę za wycieczkę z powrotem od Tui, ale to już wcześniej. Naszą największą obawą jest to, że nie wiemy, kiedy będziemy mogli pojechać na Maltę”.

Minister transportu Grant Shapps powiedział, że rząd podejmie tę kwestię z władzami maltańskimi Śniadanie BBC: „To nieprawda i nie powinno się zdarzyć.

„Agencja leków, MHRA, bardzo jasno stwierdziła, że ​​nie ma znaczenia, czy jest to AstraZeneca, którą zrobiłem tutaj, czy Serum Institute w Indiach, to dokładnie ten sam produkt, zapewnia dokładnie taki sam poziom ochrony przed wirusem.

Więc na pewno porozmawiamy z naszymi koleżankami Maltańczykami, aby zwrócić na to wszystko uwagę. To, co zrobią, zależy od nich”.

Później potwierdził: „Władze maltańskie zmieniły swoje porady dotyczące podróży, aby każdy ze szczepionką Oxford/AstraZeneca w Wielkiej Brytanii (niezależnie od miejsca produkcji) mógł podróżować bez odrzucenia – wszystkie szczepionki przeszły rygorystyczne kontrole bezpieczeństwa i jakości”.

Zaktualizowane wytyczne maltańskie stwierdzają, że kraj będzie akceptował kartę NHS Covid, o ile oferuje ona szczepionki Vaxzevria, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Janssen (Johnson & Johnson).

Dodaje: „Nie ma konkretnego ostrzeżenia dotyczącego numerów partii, a wszyscy pasażerowie, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni z oficjalnym dowodem jednego z tych szczepień (plus 14 dni), będą mogli podróżować na Maltę”.

READ  Regulatorzy i liderzy branży reagują na nakaz wykonawczy Bidena dotyczący kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii stwierdził, że wszystkie dawki otrzymane z Instytutu Serum w Indiach to Vaxzevria, a nie Covishield.

W pisemnym oświadczeniu dla Welsh Senedd, sekretarz zdrowia Eluned Morgan powiedziała: „Aby było jasne, szczepionki Covishield nie były podawane w Wielkiej Brytanii.

„Wszystkie szczepionki AstraZeneca oferowane w Wielkiej Brytanii pojawiają się na karcie NHS Covid Pass jako Vaxzevria. EMA zatwierdziła tę szczepionkę i jesteśmy przekonani, że nie wpłynie to na podróżowanie”.