Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indeks S&P 500 odbił o 2,4% po gwałtownym tygodniowym spadku

Indeks S&P 500 odbił o 2,4% po gwałtownym tygodniowym spadku

Akcje w USA wzrosły we wtorek i doprowadziły indeks S&P 500 do najlepszego dnia od końca maja, ponieważ traderzy szukali okazji po gwałtownym tygodniowym spadku światowych akcji wspieranym przez banki centralne podnoszące stopy procentowe.

Indeks S&P 500 zamknął się o 2,4 procent podczas sesji nowojorskiej po wznowieniu handlu po poniedziałkowym święcie, podczas gdy indeks Nasdaq Composite wzrósł o 2,5 procent. Sektory energetyczne i konsumenckie były jednymi z największych zyskownych indeksu S&P.

Ruchy te odwróciły część strat poniesionych przez giełdy w ostatnich tygodniach. Benchmark S&P 500 jest nadal o ponad jedną piątą od styczniowego szczytu, pozostawiając go na rynku bessy, ponieważ inwestorzy obawiają się, że wyższe stopy spowolnią gospodarkę.

W Europie regionalny indeks Stoxx 600 dodał 0,4 procent, zwiększając swoje zyski z poprzedniej sesji, ale nadal spadł o około 16 procent w ciągu roku.

„Jesteśmy spóźnieni na bessę, ponieważ spadek przez 10 z 11 tygodni jest nieco zbyt poważny”, powiedział Hani Reda, zarządzający portfelem wielu aktywów w PineBridge Investments.

„To naprawdę nie zmienia szerszego obrazu wolniejszego wzrostu i zaostrzonych warunków finansowych”.

Niektórzy analitycy sugerowali również, że wtorkowe odbicie może być związane z funduszami hedgingowymi zajmującymi krótkie pozycje, po krótkiej sprzedaży w zeszłym tygodniu osiągnęło najwyższy poziom od 2008 roku, Bloomberg wspomniany.

„W piątek wyglądało na to, że niektóre z mniej zarabiających technologii osiągnęły najlepsze wyniki. Dzisiaj jest to nieco szersze, ale nadal widzimy ten wzór. Więc myślę, że krótkie pokrycie jest dużą częścią tego” – powiedział Tom Graf , Dyrektor ds. Inwestycji w Facet Wealth.

Ogólnoświatowy indeks FTSE obejmujący akcje spółek z rynków rozwiniętych i wschodzących spadł najbardziej od marca 2020 r. w zeszłym tygodniu, o 5,7 proc. – dziesiąty spadek w ciągu 11 tygodni. Indeks Standard & Poor’s spadł w zeszłym tygodniu o 5,8 proc.

READ  Ile kosztuje pompa ciepła? Cena instalacji i koszty eksploatacji w porównaniu do kotłów gazowych z dotacją £5000

Nastąpiło to po podniesieniu przez Rezerwę Federalną głównej stopy procentowej o 0,75 punktu procentowego, co było największym takim ruchem od 1994 roku. Następnie gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller wyraził poparcie dla Kolejny wzrósł o 0,75 punktu procentowego W lipcu opisał bank centralny jako „pracujący nad przywróceniem stabilności cen” po tym, jak inflacja w USA osiągnęła w maju najwyższy poziom od 40 lat.

Na rynkach długu rządowego rentowność referencyjnych 10-letnich obligacji skarbowych, które stanowią podstawę wyceny kredytów na całym świecie, wzrosła o 0,08 punktu procentowego i wzrosła do 3,3 procent. Wrażliwa na politykę rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wzrosła o 0,02 punktu procentowego do 3,2 procent.

Bank Anglii i Szwajcarski Bank Narodowy również podniosły stopy procentowe w zeszłym tygodniu, podczas gdy Europejski Bank Centralny przygotował rynki na pierwszą od ponad dekady podwyżkę w lipcu.

Japoński jen osiągnął najniższy od 24 lat poziom 136,68 za dolara, ważony przez zakłady Banku Japonii. pozostanie niezdecydowany Podążać za innymi ważnymi podmiotami ustalającymi stopy procentowe w podnoszeniu kosztów finansowania zewnętrznego.

Rynki pieniężne oczekują, że Fed podniesie do grudnia stopę funduszy do około 3,6 procent. Większość ekonomistów ankietowanych przez Financial Times spodziewa się największej gospodarki świata Wpadnie w recesję w przyszłym roku.

Czwartkowe ankiety globalnych menedżerów ds. zakupów dostarczą wskazówek na temat wielkości zamówień firmy oraz tego, jak radzą sobie z rosnącymi kosztami żywności i paliwa spowodowanymi inwazją Rosji na Ukrainę oraz usterkami w łańcuchu dostaw pogorszonymi przez zamknięcie Chin przez koronawirusa.

W Azji indeks FTSE akcji azjatyckich poza Japonią wzrósł o 1,7 procent, podczas gdy indeks Topix w Tokio zamknął się o 2,1 procent wyżej.

W innych krajach euro zwiększyło się o 0,2 procent, do 1053 dolarów, po tym, jak prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde zobowiązała się Ochrona najsłabszych krajów strefy euro z wyższych kosztów kredytu.

READ  Tajwan i Polskę kojarzą się z miłością do demokracji