Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Iliada planuje szerzej grać w Polsce po zawarciu zdecydowanej umowy wykupu

Grupa Iliad zakończyła projekt Przejęcie biznesu kablowego UPC Polska od Liberty Global za 7 miliardów złotych (1,6 miliarda dolarów), ponieważ ta pierwsza powtórzyła, że ​​jej celem jest dostarczanie usług konwergentnych swoim klientom na rynku.

Dodaje posiadanie do Iliady Kup odtwarzacz mobilny Graj za 3,5 mld euro pod koniec 2020 r. i wzmacnia obecność grupy operatorów na polskim rynku, na co wskazano w komunikacie.

Eliade dodał, że planuje stworzyć „nowego pioniera konwergencji” na rynku z celem szybkiego wprowadzenia nowych ofert zarówno dla sektora konsumenckiego, jak i korporacyjnego.

Eliade podał, że UPC Polska ma 3,7 mln gospodarstw domowych podłączonych do światłowodów w swojej sieci oraz 1,6 mln abonentów telefonii stacjonarnej.

Dyrektor generalny Play Jean-Marc Harion powiedział, że „odkryje konwergencję”, twierdząc, że „mamy teraz największą sieć komórkową, najszybszą sieć światłowodową i najszerszą ofertę treści w Polsce”.

Thomas Raynaud, dyrektor generalny Eliad Group, dodał, że zakup przyspieszył dynamikę wzrostu w Europie.

Dodanie usług stacjonarnych w Polsce oznacza, że ​​Iliad będzie wówczas oferować usługi stacjonarne i mobilne na swoich trzech rynkach w Europie Rozpocznij sprzedaż połączeń światłowodowych klientom we Włoszech wcześniej w tym roku.

Zapisz się do naszego codziennego biuletynu
za

READ  3 aplikacje, które musisz mieć na swoim telefonie (a pewnie jeszcze ich nie masz)