Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022: aktualizacje na żywo dla wszystkich drużyn i sportowców z Nowej Zelandii w dniu 6

Sporty

Cheree Kinnear spotyka się z reporterką Newstalk ZB Sports Kate Wells w sprawie najnowszych wiadomości o Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Wideo / NZ Herald / Photosport

Cała akcja z dnia 6 Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Aby zapoznać się z pełnym harmonogramem i wynikami dla wszystkich drużyn i sportowców z Nowej Zelandii, odwiedź: Kliknij tutaj.

W przypadku użytkowników Androida kliknij ten link.

Trzy medale dla drużyny judo

Fantastyczny dzień dla nowozelandzkiej drużyny judo, gdy Cody Andrews prowadzi trzy medale ze srebrnym medalem w biegu 100 kg mężczyzn. Został przypięty przez Kanadyjczyka Marka Dechenesa na początku meczu o złoty medal i przegrał z Epponem.

Moira de Villiers zdobyła brąz w kategorii -78 kg kobiet, pokonując Ayoka Otay Ari Sofinę z Kamerunu na 28 sekund przed Ebonem. To jej drugi medal po zdobyciu srebra w Glasgow osiem lat temu. W ćwierćfinale pokonała koleżankę kiwi Hayley Mackie, jedną ze swoich uczennic w klubie judo, który prowadzi z mężem Jasonem Kosterem w Christchurch. Została wtedy pokonana przez Emmę Reed z Anglii w półfinale. Mecz o brąz był blisko, ale De Villiers zachowała spokój i ostatecznie wygrała.

„Bardzo wyjątkowy. To nie było to, czego chciałem, ale nadal cieszę się, że mogłem reprezentować Nową Zelandię i zdobyć dla nas kolejny medal. Wiedziałem, że po minucie będzie wkurzona, musiałem iść dalej i bądź trochę bezwzględny” – powiedziała Sky Sports. Earth, więc wiedziałam, że to będę miała.

Sidney Andrews z Gisborne również zdobyła brąz z najbardziej obiecującą 19-letnią złotą medalistką od czterech lat, po pokonaniu Sarah Hawks z Irlandii Północnej w jej meczu o brąz +78 kg.

Clareport bierze brąz

Pogoń Lewisa Clareporta o trzeci złoty medal została przerwana, gdy zabrał do domu brązowy medal, aby zakończyć kampanię.

READ  Erin Rotliffe przegrywa w WTA, ale zbliża się do 50 najlepszych światowych rankingów

Kiwis zajął trzecie miejsce w finale 200 m stylem zmiennym, podczas gdy Szkot Duncan Scott wygrał złoto, wyprzedzając Anglika Toma Deana.

Najszybsza pogoda

Nowa Zelandia będzie miała kolejną szansę na medal w puli na Erica Fairweather, a 18-latek najszybciej zakwalifikuje się do finału 400 m stylem dowolnym.

Kanadyjska Fairweather ścigała Summer McIntosha na ostatnich 50 metrach biegu, pokonując 15-letniego srebrnego medalistę tegorocznych mistrzostw świata o 0,09 sekundy.

Fairweather zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata na początku tego roku i chociaż okazała nadzieję na medal, McIntosh może mieć dużo w zbiorniku na finał po stosunkowo wolnym biegu.

Wynik wyniósł 4,07,27 i podczas gdy osobisty najlepszy wynik Fairweather 4,02,28 wskazuje, że ma wiele do zaoferowania, McIntosh jest jedną z dwóch na boisku, które spadły poniżej czterominutowego znaku.

Druga to Australijka Ariarn Titmus, która na początku tego roku pobiła zadziwiający rekord świata 3,56,40 i odniosła zwycięstwo w swoim biegu po stosunkowo lodowatym 4,08,25.

Podczas gdy Fairweather prawdopodobnie będzie musiała oddać swój najlepszy strzał, aby pokonać Titmusa i McIntosha w finale o 7.48 rano, brąz jest realistyczną możliwością, jeśli zagra blisko swoich najlepszych wyników.

W finale będzie dwóch Nowozelandczyków, a Yves Thomas z czasem 4.11.50 zakwalifikował się na siódme miejsce.

Gwarantowany medal w judo

Nowa Zelandia zdobędzie przynajmniej jeden medal w judo po owocnym poranku na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham.

Cody Andrews zakwalifikował się do walki o złoty medal w konkurencji +100 kg mężczyzn, gdzie zmierzy się z Kanadyjczykiem Markiem Dechenesem.

Andrews pokonał w ćwierćfinale Dominica Dugasa z Seszeli po pożegnaniu w 1/8 finału, a następnie pokonał Sebastiena Perrina z Mauritiusa w półfinale.

Są też szanse na brązowe medale od Moira de Villiers i Sydnee Andrews.

De Villiers pokonał koleżankę z Nowej Zelandii Hayley Mackie w ćwierćfinale kategorii 78 kg kobiet, w której uczestniczyło tylko osiem zawodniczek.

READ  Wyjazd Mitchella Santnera do Irlandii został opóźniony po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na Covid

Została później pokonana w półfinale, ale byłaby faworytką do zdobycia brązowego medalu z kameruńskim posiadaczem tytułu Ayuk Otay Ari Sofina.

Andrews pożegnała się z ćwierćfinałami kobiet +78 kg, wygrywając wcześniej, podobnie jak Coaster, przegrywając w półfinale.

Zmierzyła się z Irlandią Północną Sarah Hawkes w meczu o brązowy medal.