Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio: Praveen Kumar zdobywa srebro w finale skoku wzwyż T64, podnosząc rekord Indii do 11, wiadomości sportowe

Padało na medale dla Drużyny Indii na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Po tym, jak na początku tego tygodnia indyjska drużyna przekroczyła podwójną liczbę medali, młody Praveen Kumar zdobył srebro w finale męskiego skoku wzwyż T64 w Tokio w Japonii, aby zdobyć 11 medali dla kraju w piątkowym konkursie finałowym. Rano (3 września). To powiedziawszy, Indie mają teraz szóste srebro w edycji biegowej.

Ze skokiem 2,07 metra Praveen ustanowił również nowy rekord Azji, zanim zajął drugie miejsce na podium, za Brytyjczykiem Jonathanem Edwardsem. Tuż po napisaniu historii Praveena premier Narendra Modi napisał na Twitterze: „Dumny Praveena Kumara za zdobycie srebrnego medalu w #Paralympics. Medal ten jest wynikiem jego ciężkiej pracy i niezrównanego poświęcenia. Gratulacje dla niego. Najlepsze życzenia dla jego przyszłych przedsięwzięć. #Chwała 4Para”

×

Jak to się wszystko skończyło?

Praveen, który w wieku 18 lat został najmłodszym paraolimpijczykiem w Indiach, w pierwszym skoku zdał 1,83 mi przeskoczył 1,88 m. Po przejściu powyżej 1,93 m młodzieniec osiągnął 1,97 m w swojej pierwszej próbie, co wystarczyło mu, aby dodać kolejny medal dla narodu w imponującej konkurencji.

Później Braveen podjął w sumie dwie próby przekroczenia granicy 2,01 metra, razem z Brytyjczykiem Jonathanem Edwardsem Broome’em i Maciejem Libyatu z Polski. Indianin skoczył następnie 2,04 metra w swojej pierwszej próbie. Nie udało mu się jednak pokonać granicy 2,07 m za jednym zamachem i zrobił to w swojej drugiej próbie, ustanawiając w tym czasie nowy rekord Azji. Kiedy jego polski przeciwnik nie zdołał przekroczyć mety w trzeciej próbie, zapewnił Bravena o srebro. Brytyjczyk Broome przekroczył 2,10 m w swojej drugiej próbie i zajął pierwsze miejsce, podczas gdy 18-letni indyjski sportowiec zdecydował się na srebro po trzech nieudanych próbach przekroczenia mety. Ze względu na brak doświadczenia wyrobił sobie markę na arenie międzynarodowej, fascynując swoich rodaków.

READ  Urodziny królowej 2021: gwiazda tenisa Roya Morrison zostaje damą

Dla niedoświadczonych był to również czwarty medalista skoku wzwyż w Indiach. W ten sposób Praveen dołączył do takich postaci jak Nishad Kumar (Srebro), Mariappan Thangavilu (Srebro) i Sharad Kumar (Brąz).