Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020: Rugby Sevens – All Blacks Sevens pokonali Australię i awansowali do ćwierćfinału

Cheree Kinnear z NZ Herald Focus Sport podsumowuje dzień 4, nasz pierwszy medal, i dołącza do niej bokser David Nyika, który przygotowuje się do swojego pierwszego meczu olimpijskiego. Wideo / New Zealand Herald / Sky Sports

Trzech z trzech All Blacks Sevens rezerwuje sobie miejsce w kwalifikacjach do ćwierćfinału olimpijskiego, gdzie wieczorem spotkają się z Kanadą.

Australia zepchnęła Nową Zelandię na skraj przepaści w ostatnim meczu w grupie A i na koniec pierwszej połowy objęła prowadzenie 12:0.

Jednak Nowa Zelandia pokazała swój charakter, aby przegrupować się, by wygrać 14-12 i pokonać żółtą kartkę w drugiej połowie, aby pozostać niepokonanym po trzech meczach, po wczorajszym pokonaniu Argentyny 35-14 i Korei Południowej 50-5.

Z różnicą punktów przewagi nad swoimi odpowiednikami Fidżi i RPA, Nowa Zelandia kwalifikuje się do czołówki w ćwierćfinale.

Clark Laidlaw zmierzy się z Kanadą w ćwierćfinale dziś wieczorem o 20:30 (czasu nowozelandzkiego), po tym jak wkradł się do ćwierćfinału z wynikiem 1-2 dzięki dwupunktowej różnicy nad Irlandią.

Najwyższy ranking Nowej Zelandii daje im najłatwiejszy mecz ćwierćfinałowy. W meczach pucharowych Fidżi z Australią, RPA z Argentyną, a USA z Wielką Brytanią.

Swoim rozmiarem i siłą pomocnik Wallabies Sam Kerifi wywołał chaos w pierwszej połowie, otwierając wynik przeciwko Nowej Zelandii.

Pełna tabela Kiwi znajduje się poniżej. Kliknij imię, aby zobaczyć biografię sportowca, nadchodzące wydarzenia, wyniki w poprzednich meczach i szansę na medal.

Australia praktycznie dominowała w pierwszej połowie, a Nowa Zelandia zaciekle broniła swojej passy, ​​ale nie była w stanie powstrzymać Nicka Maaloufa, aby zwiększyć prowadzenie do 12-0 pod koniec pierwszej połowy.

Dylan Collier odpowiedział Nowej Zelandii zaraz po przerwie, ale potem zniweczył swoją dobrą robotę, otrzymując żółtą kartkę za wyprowadzenie przeciwnika w powietrze na początku drugiej połowy.

Nowa Zelandia wykazała się wysokim opanowaniem, podczas gdy jeden mężczyzna był niższy, aby utrzymać piłkę i stworzyć przestrzeń na krawędziach, a Andrew Andrew Kniustab przejął prowadzenie.

READ  NENT podpisuje dystrybucję Viaplay z UPC |

Schodząc na chwilę z ławki, Kerifi w końcu popełnił błąd, wygrywając dla Nowej Zelandii.

Australijczyk Louis Hollande zmierzy się z Nowozelandczykiem Andrew Kniustabem.  zdjęcie / AP
Australijczyk Louis Hollande zmierzy się z Nowozelandczykiem Andrew Kniustabem. zdjęcie / AP

Laudlow był szczęśliwy, że znalazł się na czele grupy.

„W występach, które musieliśmy dużo bronić, chcemy wydobyć więcej z piłki” – powiedział Laidlaw.

„Wszyscy wiemy, że w igrzyskach olimpijskich chodzi o wygrywanie meczów. Możesz próbować się poprawiać, ale chodzi o to, by dostać się do ćwierćfinału, więc musimy odpocząć i przygotować się na tego, kogo mamy później tego popołudnia.”

„Wszyscy podzielili się pracą i uważamy, że jest to naprawdę ważne. Wiemy, że postęp zajmie 13 graczy.

„Często mówimy o siódemkach jako grze o prawdziwych konsekwencjach, więc pokora musi być naprawdę wysoka, ponieważ może cię znaleźć, jeśli się wycofasz. Teraz jest wyścig, aby odzyskać siły”.

Weteran Joe Webber czuł, że Nowa Zelandia musi podnieść cios nokautu.

„To była dobra lekcja dla graczy, jak to przełamać”, powiedział Webber. „Nie denerwowaliśmy się. W całej pierwszej połowie mieliśmy raz piłkę, jeśli tak było”.

„Widać, że naprawdę tego chcieli i dali nam to fizycznie, abyśmy nie dorównali”.

Pięć lat temu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio All Black Sevens zajęli piąte miejsce po przegranej z Japonią, zanim odpadli z rywalizacji o medale po przegranej 12-7 ze złotym medalistą Fidżi w ćwierćfinale.

W rewanżu o złoty medal w 2016 r. Fidżi wydała oświadczenie, pokonując Wielką Brytanię 33-7, aby awansować na szczyt grupy B.

Wielka Brytania nie straciła punktu przed tym meczem po pokonaniu Kanady (24:0) i Japonii (34:0) pierwszego dnia, ale srebrni medaliści z Rio byli zaskoczeni przez Fidżi, który zdobył pięć prób, maksymalizując swoją wielkość i siłę fizyczną . Zastraszanie Brytyjczyków za ich wprowadzenie.