Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Sailor Erica Dawson potwierdziła udział w igrzyskach po wyleczeniu kontuzji

Kate Wells z Newstalk ZB wyszła na wodę z Peterem Berlingiem, Blair Talk i innymi i dowiedziała się, jak olimpijska drużyna żeglarska zwiększyła swój trening w Tokio. Wideo / NZ Herald

Kiwi żeglarz Erica Dawson cudownie wyzdrowiała ze złamanej nogi na czas, aby wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio, jednocześnie utrzymując przy życiu swoje marzenie i inne igrzyska Mikę Wilkinson.

Dawson i Wilkinson, którzy pracowali razem z australijską drużyną przygotowując się do Igrzysk, trenowali w czerwcu na Nacra 17 w Queensland, kiedy Dawson spadł z łodzi, uderzył w ster i Złamanie kości strzałkowej w lewej nodze.

Zaledwie pięć tygodni przed rozpoczęciem igrzysk, Dawson był na tyle wysportowany, by móc uprawiać sport, który wymaga zwinności i niższej siły ciała.

Jednak w tym tygodniu Dawson wróciła do wody z Wilkinsonem, aby przetestować swoją złamaną nogę i była w stanie pomyślnie ukończyć sesję treningową.

„Myślę, że flota była zaskoczona, widząc nas na wodzie trzy i pół tygodnia po tym, jak złamałem nogę”, powiedział Dawson, zanim Wilkinson dodał: „Możesz zobaczyć szczęki opadające pod bomem, gdy wślizgiwała się do łodzi w parku, by płynąć. Żeglarstwo.”

„Myślę, że wiem, że kość zagoiła się i nic, co zrobię, jej nie uszkodzi” – kontynuował Dawson. „Tak, byłoby to bolesne, ale wiele z tego to mój mózg i nad tym obecnie pracuję.

„Każdego dnia moje nogi stają się coraz lepsze. Tydzień temu wciąż jeździłem o kulach i jechałem przez lotnisko. Za tydzień będzie lepiej”.

Micah Wilkinson i Erica Dawson ćwiczą na Nacra 17 w Auckland w lutym.  zdjęcie/fotosport
Micah Wilkinson i Erica Dawson ćwiczą na Nacra 17 w Auckland w lutym. zdjęcie/fotosport

Chociaż para będzie rywalizować w swoich pierwszych meczach, ostatnio pokazuje obiecującą formę, zajmując siódme miejsce na Mistrzostwach Świata 2020, a następnie drugie miejsce w ostatnich regatach treningowych w Hiszpanii, w których brała udział większość floty olimpijskiej.

Dawson jest w trakcie udanego roku sportowego, biorąc również udział w pierwszej kampanii SailGP w Nowej Zelandii.

READ  Weteran linebacker Chad Townsend powraca do Warriors na resztę sezonu NRL

Wcześniej w tym roku Dawson powiedziała, że ​​dołączenie do zespołu SailGP zapewniło jej i jej koleżance z zespołu Liv Mackay możliwość bycia kimś, na co młode kobiety w tym sporcie mogą liczyć.

„To naprawdę wspaniałe dla młodych dziewcząt, aby zobaczyć inne kobiety na najwyższym poziomie w naszym sporcie, więc myślą, że mogą zrobić to samo” – powiedziała.

„To ważny krok dla sportu, aby uczynić go bardziej równym płci i wysyła naprawdę świetne przesłanie.

„Dla nas bycie na równych boiskach oznacza, że ​​te dziewczyny będą miały szansę na poprawę umiejętności, co może pomóc im spełnić wymagania, aby znaleźć się w drużynie pucharowej, więc jest to zdecydowanie dobry krok we właściwym kierunku”.

Teraz, gdy pozwolono jej udać się do Tokio, Dawson może zaprezentować swoje umiejętności na największej scenie świata.