Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Nowozelandzcy marynarze Peter Berling i Blair Talk nadal walczą w klasie 49er

Peter Berling i Blair Talk. zdjęcie/fotosport

Posiadacze tytułu Peter Berling i Blair Talk wciąż są na dobrej drodze do zdobycia kolejnego miejsca na podium w środku klasy 49er.

Duet Kiwi zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej w sześciu z 12 wyścigów po kolejnym mieszanym dniu dla załóg Nowej Zelandii w Enoshima Yacht Harbor.

Burling i Tuke wystartowali na 5. miejscu z 19 łodzi i nie mogli poprawić tej pozycji podczas rozczarowującego początku dnia, zajmując 12. miejsce w wyścigu 5.

Ale sześciokrotni 49-miejscowi mistrzowie świata zareagowali dobrze i pokazali pewien poziom, że zdobyli złoty medal w klasie Rio 2016, wyprzedzając w wyścigu drugie miejsce o sześć 15 sekund od brazylijskich zwycięzców, aby wyrównać ich najlepszy wysiłek od drugiego dnia .

Berling i Tuck mają teraz 26 punktów, osiem za łodziami brytyjskimi i hiszpańskimi na czele floty.

Po ukończeniu 12 wyścigów 10 najlepszych łodzi awansuje do poniedziałkowego wyścigu o medale, co oznacza, że ​​dwukrotni medaliści są na torze o trzecie miejsce.

Do Berlinga i Tuke’a dołączyło trzech nowozelandzkich medalistów żeglarskich w Rio, ale jak na razie w Tokio wydaje się mało prawdopodobne, że zespół z Nowej Zelandii spróbuje ponownie.

Dwie załogi czają się poza miejscami medalowymi, a Paul Snow Hansen i Dan Wilcox wyłaniają się jako jedna z załóg, która ma największe szanse na zdobycie miejsca na podium.

Po szybkim rozpoczęciu rywalizacji w drugim dniu wyścigów na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, załoga Kiwi pozostała w walce o medal po czterech z 10 wyścigów w wyścigu mężczyzn 470.

Snow Hansen i Wilcox zajęli siódme miejsce w trzecim wyścigu, aby stracić jeden punkt, nie mogąc dotrzymać kroku zwycięzcom i duetowi zajmującemu pierwsze miejsce, Matthew Belcherowi i Willowi Ryanowi z Australii.

Kiwi powtórzył ten występ w czwartym wyścigu, kończąc dzień na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, jeden punkt za brązem i 11 za australijską łodzią.

Paul Snow Hansen i Dan Wilcox.  Obraz/Getty Obrazy
Paul Snow Hansen i Dan Wilcox. Obraz/Getty Obrazy

READ  Robert Lewandowski zdobywa hat-tricka i ustanawia nowy rekord Bayernu Monachium

Innym głównym konkurentem kiwi jest Fin z Josh Jr., który osiągnął kilka pozytywnych wyników, aby utrzymać się na torze o miejsce w wyścigu medalowym.

Junior rozpoczął ósmy dzień w klasyfikacji generalnej i zakończył na tej samej pozycji w piątym wyścigu, by awansować o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej, zwiększając swoje siódme miejsce o piąte w szóstym wyścigu tego wieczoru.

31-latek, który przed wejściem do Igrzysk został sklasyfikowany jako najlepsza okazja do zdobycia medalu, traci 12 punktów do Węgier Zsumbora Perica o brązowy medal.

Wiadomość ta była mniej satysfakcjonująca dla Sama Mischa, który nie był w stanie kontynuować swojego laserowego renesansu i wydaje się mało prawdopodobne, aby przyczynił się do jego brązowego medalu w Rio.

Po trudnym starcie do regat Meech utrzymał się wczoraj na trzecim miejscu, zajmując drugie miejsce w siódmym wyścigu, budząc nadzieję, że będzie dalej wspinał się w tabeli liderów.

Ale Meech nie był w stanie powtórzyć tego wysiłku w ósmym wyścigu, kończąc 13 miejsce, pozostawiając sobie 14 miejsce z dwoma wyścigami przed dwoma wyścigami, potencjalnie kończąc swoje szanse na policzenie wyścigu o medale.

Gdzie indziej Micah Wilkinson i Erica Dawson przeżywają kolejny dzień zapomnienia w Nacra 17.

Do dwunastego dnia Kiwi nie byli w stanie poprawić tej pozycji, ponieważ zajęli jedenaste miejsce w czwartym wyścigu, ósme w piątym wyścigu i dwunaste miejsce w szóstym wyścigu.

Wilkinson i Dawson mają teraz 35 punktów straty do brązowego medalu w sześciu z 12 wyścigów.

Inna załoga Kiwi w Tokio, para 49er FX, Alex Maloney i Molly Meech, była dziś nieaktywna i po sześciu z 12 wyścigów pozostała na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jak pozycjonowane są załogi żeglarskie Kiwi:

Blair Talk i Peter Borling (49er) – czwarte w klasyfikacji generalnej po 6/12 wyścigach
Paul Snow Hansen i Dan Wilcox (470 mężczyzn) – siódme miejsce w klasyfikacji generalnej po 4/10 wyścigach
Josh Jr. (Fiński mężczyźni) – 7. miejsce w klasyfikacji generalnej po 6/10 wyścigach
Sam Mitch (Laser mężczyzn) – 14. miejsce po 8/10 wyścigach
Erica Dawson i Micah Wilkinson (Nacra 17) – 12. miejsce po wyścigach 6/12
Alex Maloney i Molly Meek (49er FX) – dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej po wyścigach 6/12

READ  Były prezydent UE Tusk wraca do polskiej polityki i atakuje rząd