Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Koszmar igrzysk trwa nadal dla żeglarzy z Kiwi, w tym zmagań Petera Berlinga i Blaira Talk

Cheree Kinnear z NZ Herald Focus Sport podsumowuje dzień 5, a profesor żeglarstwa Mark Orams recenzuje żeglarstwo. Wideo / New Zealand Herald / Sky Sports

Gwiazdy America’s Cup, Peter Berling i Blair Talk, zbombardowali w swoim inauguracyjnym wyścigu olimpijskim, w zły dzień dla żeglarskiej drużyny Kiwi.

Burling i Tuke, zwycięzcy Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 i sześciokrotny mistrz świata, są faworytami w silnej 49-osobowej drużynie, ale zaczęli od 12. miejsca.

W dniu otwarcia możliwy był tylko jeden wyścig, z zaplanowanymi trzema wyścigami, ze względu na ograniczenia czasowe chroniące lokalne firmy rybackie.

Przed pierwszą próbą wyścigu nastąpiło opóźnienie o ponad godzinę z powodu słabych wiatrów, które zrezygnowano wkrótce po starcie z powodu nieuczciwych warunków.

Po krótkim opóźnieniu Burling i Tuke zaczęli słabo w pierwszych 12 wyścigach, przegrywając w bójce z RPA, a legendarny Kiwi przez chwilę zajął drugie miejsce w 19 flocie łodzi.

Nie było łatwo między Peterem Berlingiem a Blair Talk w wyścigu otwarcia.  Obraz/Getty Obrazy
Nie było łatwo między Peterem Berlingiem a Blair Talk w wyścigu otwarcia. Obraz/Getty Obrazy

Irlandczycy Robert Dixon i Sean Adeleof pokonywali Brytyjczyków Dylana Fletchera i Stuarta Bethela w ekscytującym finiszu. Trzecie miejsce zajęli Niemiec Eric Hill i Thomas Blossel, który zdobył brąz w Rio.

Pełna tabela Kiwi znajduje się poniżej. Kliknij imię, aby zobaczyć biografię sportowca, nadchodzące wydarzenia, wyniki w poprzednich meczach i szansę na medal.

Ich walka trwała do dnia, w którym żeglarze Kiwi chcieliby zapomnieć.

Srebrni medaliści z Rio, Alex Maloney i Molly Meek, mieli katastrofalny start w kampanii Tokyo Olympic 49er FX, kiedy odwrócili się w pierwszym wyścigu i zostali zdyskwalifikowani w drugim.

Żeglarze Kiwi byli piąci, kiedy weszli do wody podczas wyścigu otwierającego. Gdy sprowadzili łódź z powrotem, finiszowali na rozczarowującym 16. miejscu.

To był trudny start dla czołowych świateł z Rio pięć lat temu, a złoci medaliści z 2016 roku Brazylia zajęli 15. miejsce w pierwszym wyścigu.

Kilka kluczowych załóg spowodowało kłopoty, gdy wiatr wzmógł się, ale Nowozelandczycy byli znacznie gorsi, z dramatycznym materiałem ukazującym Maloneya i Misha tonących w wodzie, gdy ich łódź wywróciła się.

Alex Maloney i Molly Meek przewracają się podczas wyścigu klasy 49er FX 1. Zdjęcie / Getty Images

READ  Sydney Kings pokonują NZ Breakers i prowadzą 2:1 w NBL Championship Series

Brytyjki Charlotte Dobson i Saskia Teddy zwyciężyły w pierwszych 12 wyścigach, wyprzedzając Hiszpanię i USA, a następnie wygrały w drugim, kiedy liderzy USA wpadli do wody po napotkaniu trudnych warunków.

Chcąc odzyskać siły po katastrofie pierwszego wyścigu, Maloney i Misch przekroczyli linię startu na początku drugiego wyścigu i zostali zdyskwalifikowani. Kontynuowali żeglowanie, kierując się w pole, ponieważ pozwolono im to zrobić.

W innym dramacie Hiszpania przewróciła się w drugim wyścigu i ponownie poślizgnęła się na boisku, podczas gdy doszło do wypadku między Niemcami a Norwegią.

Maloney i Mich odbili się w trzecim wyścigu, aby zająć piąte miejsce, a w formacie, który pozwala każdej załodze na utratę najgorszego wyniku z łącznej liczby punktów, para zajęła trzynaste miejsce po pierwszym dniu wyścigu.

Było więcej złych wieści dla żeglarzy z Kiwi, ponieważ Sam Mitch – brat Molly – został z górą, na którą musiał się wspiąć, aby naśladować swój Brązowy Brąz z Rio.

Meech miał kolejny ciężki dzień w Enoshima Yacht Harbor i ukończył swój czwarty wyścig – pierwszy tego dnia – na 16. miejscu, co dało mu 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sam Meech miał kolejny trudny początek dnia na imprezie laserowej.  Zdjęcia/Getty Images
Sam Meech miał kolejny trudny początek dnia na imprezie laserowej. Zdjęcia/Getty Images

Meech ukończył 1 minutę 29 sekund za cypryjskim zwycięzcą wyścigu Pavlosem Kontidesem, a następnie zajął 14. miejsce w wyścigu piątym.

W szóstym wyścigu wrócił na trzecim miejscu, aby awansować na piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, ale mając do końca tylko cztery wyścigi, potrzebowałby serii doskonałych wyników, aby dotrzeć do finału.

To samo dotyczy Josha Jr. w klasie Finn, z wynikiem 12 i 10 pierwszego dnia, co dało mu 14 miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch z jego 10 wyścigów.