Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hyundai Inster: niedrogi elektryczny samochód miejski potwierdzony w Europie

Hyundai Inster: niedrogi elektryczny samochód miejski potwierdzony w Europie

Hyundai ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu zaprezentuje nowy elektryczny samochód miejski o nazwie Inster, a oficjalny zasięg nowego modelu ma wynosić 320 km.

Firma opisała ten model jako „ewolucję” Caspera, napędzanego benzyną rywala Suzuki Ignis oferowanego wyłącznie w Korei Południowej.

„Inster wyznaczy nowe standardy pod względem zasięgu, technologii i zabezpieczeń” – stwierdziła firma w oświadczeniu.

Zdjęcia poglądowe opublikowane przez Hyundaia ukazują subtelne różnice w porównaniu z Casperem, takie jak nowe sygnatury świetlne z przodu i z tyłu.

Instera zauważono podczas testów w Skandynawii w lutym, kilka dni po tym, jak Leonel French Keogh, szef Hyundai France, potwierdził to Francji. samochody motorowe Magazyn podał, że samochód pojawi się na rynku do końca roku.

Stwierdziła, że ​​napędzany benzyną Casper nie jest przeznaczony na rynki europejskie, dodając, że samochód elektryczny będzie miał większą moc i zasięg niż jego konkurentka Dacia Sebring. Dla porównania, Spring oferuje silniki o mocy 44 i 64 KM oraz zasięg do 230 km.

Hyundai już wcześniej zobowiązał się do kontynuowania produkcji małych samochodów. Modele i10, i20 i i30 „wszystkie są nadal w naszych planach, nawet dla następnej generacji” – powiedział Autocar ich europejski szef Michael Cole w marcu 2023 r.

Cole dodał, że kolejnym wyzwaniem jest ocena mniejszych samochodów elektrycznych, mówiąc: „Myślę, że istnieje rynek mniejszy niż Kona i być może nawet w przypadku bardziej tradycyjnych wersji nadwozia, takich jak hatchback.

„Jest to w naszym myśleniu, niekoniecznie w naszym planie długoterminowym. Ale w przypadku rynku europejskiego musimy o tym pomyśleć”.

READ  Wypróbowałem kawiarnię 2MT pomiędzy Writtle i Chelmsford i czułem się, jakbym zatrzymał się w eleganckiej przydrożnej restauracji w Ameryce