Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hurkacz mówi, że wyjazd do Turynu to marzenie po zajęciu ostatniego miejsca w finale ATPAni |
aktualizacja:
06 listopada 2021 17:42 on jest

Londyn [UK], 6 LISTOPADA (ANI): Boisko ATP Finals jest ustawione na 2021. Hubert Hurkacz zajmuje ostatnie miejsce pod koniec sezonu, który odbędzie się w Pala Alpitour w Turynie w dniach 14-21 listopada.
24-latek jest drugim Polakiem, który wywalczył sobie miejsce w tej imprezie w historii turniejów (po wicemistrzyni z 1976 roku Wojciechu Vibaku) i zadebiutuje po znakomitym sezonie, w którym znalazł się w pierwszej dziesiątce ATP. rankingach i zdobył trzy puchary na ATP Tour.
„To niesamowite uczucie” – powiedział Hurkacz na nittoatpfinals.com. „Wyjazd do Turynu to wyraźnie sen”. „Dorastanie jako dziecko, oglądanie tych wszystkich wspaniałych graczy grających w finałach, jest inspirujące. Teraz jest to bardzo wyjątkowe, ponieważ jest tylko osiem punktów, więc nie jest łatwo się tam dostać”.

Hurcacz przypieczętował swoje miejsce, pokonując Jamesa Duckwortha w trzech setach i awansując do półfinału Rolex Paris Masters. Powiedział, że w tygodniach poprzedzających ten moment miał silne poparcie ze strony rodaków.
„Otrzymuję duże wsparcie, zwłaszcza od innych sportowców… Jestem zaszczycony, że jestem na tym stanowisku i mam nadzieję, że z Polski będę trochę dumny” – powiedział Hurkacz w pomeczowym wywiadzie dla Tennis Channel. „korzyść [in tennis] Rośnie też w Polsce z Iga [Swiatek], który startował w finałach WTA, więc dziwi, że obaj gracze są na tak wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że wkrótce więcej chłopaków i dziewczyn dołączy do czołówki.”
Hurkacs dołącza do czterech byłych mistrzów finałów ATP: Novaka Djokovica, Daniela Medvedeva, Stefanosa Tsitsipasa i Alexandra Zvereva, a także Andreya Rubleva, domowego faworyta Matteo Berrettiniego i kolegę z drużyny Caspera Rudda, który po raz pierwszy zakwalifikował się w Turynie. Średni wiek boiska w tym roku (26) jest najmłodszy pod koniec sezonu od 2009 roku (25). (Ani)

READ  Szef WVU stawia Big 12 w złej pozycji w CFP