Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hongkong bada śmiertelny przypadek malarii po 30 importowanych zakażeniach

Centrum Ochrony Zdrowia w Hongkongu (CHP) wszczęło dochodzenie w sprawie śmiertelnego przypadku malarii po tym, jak miasto zgłosiło 30 przypadków importowanych od lipca.

52-letni mężczyzna, który zmarł podczas kwarantanny w hotelu, był wśród 30 mężczyzn w wieku od 27 do 57 lat, u których stwierdzono malarię po przybyciu do miasta z krajów afrykańskich między 1 lipca a 4 sierpnia. Z Gwinei CHP poinformowała w oświadczeniu opublikowanym w czwartek wieczorem.

Obraz pliku: GovHK.

Pozostałych 29 zostało wysłanych do szpitali publicznych, z czterema pacjentami w stanie ciężkim i 15 w stanie stabilnym „w tym czterech na oddziale intensywnej terapii”, jak podaje CHP. Zwolniono dziesięć osób.

powyżej średniej

Te 30 przypadków uznano za „wiele”, powiedział w piątek rano RTHK Ho Pak Leung, jeden z czołowych mikrobiologów w mieście z Uniwersytetu w Hongkongu. Powiedział, że przed pandemią Covid-19 w mieście odnotowano średnio od 20 do 30 przypadków rocznie.

„Jest coś wspólnego między tymi 30 przypadkami i wszystkie dotyczą pracowników tej samej firmy” – powiedział Hu.

Mikrobiolog powiedział, że pięć rodzajów malarii może być przenoszonych na ludzi, a choroba jest przenoszona przez ukąszenia komarów.

W Hongkongu występują dwa gatunki komarów Anopheles, Anopheles jeyporiensis (po lewej) i Anopheles minimus (po prawej). Zdjęcie: Rząd HK.

Hu powiedział, że miasto „nie może udawać, że to nic” i że rządowi trudno byłoby wyśledzić transmisję, gdyby zarażonych ludzi w Hongkongu ugryzły komary.

„Bardzo niskie” ryzyko transmisji lokalnej

CHP powiedział, że malaria jest przenoszona przez zakażone samice komarów Anopheles. Miasto nie znalazło dwóch gatunków komarów Anopheles – Anopheles minimus i Anopheles jeyporiensis – na obszarach miejskich „w ostatnich latach”, zgodnie z informacjami Departamentu Zdrowia i Żywności.

„W związku z tym [Department of Health] Zauważył, że ryzyko lokalnego przeniesienia malarii jest bardzo niskie” – czytamy w środowym oświadczeniu.

Hongkong odnotował jeden przypadek malarii w maju i pięć przypadków w czerwcu tego roku. W ubiegłym roku miasto odnotowało łącznie cztery przypadki.

READ  Tarcze planet przeplatają się pod gniewnymi wiatrami gwiazdowymi z ich umierających gwiazd - życie jest prawie niemożliwe, aby przetrwać

Wsparcie HKFP | kodeks postępowania | Błąd/literówka? | zadzwoń do nas | wiadomości | Przejrzystość i raport roczny

Ostatnia epidemia COVID-19 w Hongkongu
HKFP لة Przewodniki