Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holly Davidson i składający się wyłącznie z kobiet zespół sędziowski tworzą historię w męskim teście rugby

Szkocka sędzia Holly Davidson przejdzie do historii jako część kobiecej drużyny sędziowskiej w męskim meczu testowym.

Laszlo Jiczo / inpho

Szkocka sędzia Holly Davidson przejdzie do historii jako część kobiecej drużyny sędziowskiej w męskim meczu testowym.

Szkocka sędzia rugby Holly Davidson ma zamiar stworzyć kawałek historii w przyszłym miesiącu, kiedy prowadzi oficjalną drużynę kobiet w meczu testowym mężczyzn w Portugalii i Włoszech.

Mecz 25 czerwca na Estadio do Restelo w Lizbonie będzie pierwszym międzynarodowym meczem, w którym dominuje wyłącznie żeński zespół, ponieważ do Davidsona dołączą sędziowie asystenci Sarah Cox (Anglia) i Aurelie Grosillo (Francja) oraz Claire Hodnett ( Anglia) jako TMO.

To będzie pierwszy raz, kiedy sędzia przejmie męski zespół Six Nations w meczu testowym.

Davidson nazwał to „wielkim zaszczytem i osiągnięciem, z którego jestem najbardziej dumny”.

Czytaj więcej:
* Sevo Reese, optymista Crusaders, zagra dla the Reds w Pacific Super Rugby
* Matt Duffy odchodzi z rugby w wieku 31 lat
* Prężny blues w trybie „Start Over” przed ćwierćfinałami Super Rugby Pacific

„Jestem zadowolona z moich postępów w ciągu ostatnich dwóch lat, a moja praca jako pełnoetatowego profesjonalnego sędziego ze szkocką drużyną rugby pomogła mi w tym” – powiedziała w oświadczeniu.

„Nie mogłem w to uwierzyć, kiedy usłyszałem tę wiadomość, ponieważ nie sądziłem, że coś takiego wydarzy się tak szybko w mojej karierze, ale jestem naprawdę dumny i nie mogę się doczekać lata”.

Davidson zarządzał już reprezentacją mężczyzn – zwycięstwo Malty 37-10 nad Cyprem w 2019 roku – idąc w ślady Hiszpana Alhambry Nievasa i Irlandczyka Joy Neville.

Została powołana w zeszłym tygodniu do zespołu sędziów na boisku dla kobiet na tegoroczny Puchar Świata Kobiet w Nowej Zelandii, a także ma poprowadzić test mężczyzn Kanada vs Belgia w Halifax 2 lipca.

Szef World Rugby, Sir Bill Beaumont, pogratulował czterem paniom ich historycznego powołania.

wszystko czarne

READ  Kredytobiorcy w Polsce i banki stoją w obliczu kryzysu orzeczenia Sądu Najwyższego

Ian Foster ujawnia, że ​​nie był całkowicie zakochany w Jordi Barrett w 12 próbach.

„Dzisiejsze ogłoszenie pokazuje siłę i głębię, które zostały rozwinięte w sędziach meczowych na całym świecie i ilustruje wiele ścieżek dostępnych dla kobiet i dziewcząt, które chcą uczestniczyć w tej wspaniałej grze” – powiedział w oświadczeniu.

Drużyna Rugby World Team ogłosiła również oficjeli meczów na pozostałą część okna testowego mężczyzn w czerwcu i lipcu.

W długo oczekiwanej serii The All Blacks przeciwko Irlandii Karl Dixon (Anglia) przejmie rolę otwierającą w Eden Park 2 lipca, Jaco Peyper (RPA) w środku drugiego testu w Dunedin 9 lipca, a Wayne będzie kontrolował Barnes (Anglia) Na ostatnim teście w Wellington 16 lipca.

Barnes, a następnie Dixon będą również gwizdać w meczach Irlandii przeciwko Maori All Blacks w Hamilton (29 czerwca) i Wellington (12 lipca).

Jest też kilka nominacji dla urzędników Kiwi, z Jamesem Dolemanem i Paulem Williamsem wyznaczonymi do kontrolowania testu Wallabies przeciwko Anglii, Ben O’Keeffe w środku w starciu Pumy ze Szkocją, a Brendon Pickerill przejmujący Tonga-Australia na Pacyfiku Mistrzostwa Narodów .

rewizja: Wcześniejsza wersja tej historii błędnie odnosiła się do Holly Robinson. (Edytowane o 12:42, 31 maja 2022 r.).