Holandia vs Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 11 czerwca 2022

Davy Classen A Denzel Dumfries Strzelił dwa gole w drugiej połowie, gdy Holandia straciła dwa gole i zapewniła sobie remis z Polską 2:2 w zabawnym meczu Ligi Narodów w sobotę.

kapitan domu Memphis Depay Nie trafił w spóźniony rzut karny, który zapewniłby jego drużynie wszystkie trzy punkty, kiedy trafił w słupek, ale wynik pokazuje, że holenderska grupa D z siedmioma punktami w trzech meczach, trzy punkty za Belgią i Polską.

Piłka nożna na ESPN+: FC Daily | Futbolowe Ameryki
– Nie masz ESPN? Uzyskaj natychmiastowy bilet

Polacy, którzy szukali pierwszego w historii zwycięstwa nad gospodarzami w Holandii, wkrótce po pierwszej połowie awansowali 2:0, gdy zagrał urodzony w Anglii Mate Cash i Piotr Zełenski Strzelił gola, co ucieszyło ich liczną publiczność kibiców podróżujących po stadionie.

Ale pięć szalonych minut, w których Polska strzeliła drugiego gola, a Holandia szybko odpowiedziała podwójnym kopnięciem, które wywróciło mecz do góry nogami, zanim Depay przegapił spóźnioną okazję do dokończenia powrotu gospodarzy.

We wtorek Holandia gości Walię w finale tego międzynarodowego okna, a Polska tego samego wieczoru gości Belgię.

„Przeoczyłem to i niestety może się to zdarzyć” – powiedział Depay NOS. – Teraz wydaje się, że to porażka. To był trudny mecz. Polska była bardzo zwarta, a przestrzenie bardzo małe.

„Ale pokazaliśmy, że w nim walczymy. Nadal wierzyliśmy w siebie, ale dzisiaj było ciężko.

„0-2 było ciosem psychicznym, ale dobrze sobie z tym poradziliśmy. To nie był nasz najlepszy mecz, ale walczyliśmy dalej”.

Polska była bez zaklęcia Robert Lewandowski Napastnik chybił z powodu kontuzji, ale objął prowadzenie w 19. minucie, kiedy Cash strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Złapał piłkę poza polem karnym i strzelił nisko w przeciwległy dolny róg.

Goście podwoili swoją przewagę na kilka minut po przerwie, kiedy Przemysław Frankowski Pokonał pułapkę ofsajdową i założył ją na głowę Zełenskiego.

READ  Jak były bramkarz thrashers Atlanty pomagał uchodźcom wojennym w Polsce

Holland wyszedł z natychmiastową odpowiedzią, mimo że Claassen skończył w polu sześciu jardów. Dumfries strzelił trzy gole w ciągu pięciu szalonych minut, gdy trafił do siatki po podaniu Depaya.

Gospodarze mieli doskonałą okazję do jej wygrania, gdy uznano, że Cash dotknął piłki w polu karnym.

Ale Depay, który był biedny przez całą noc, trafił rzut karny w zewnętrzną część słupka, jako pierwszy gracz, który przegapił trzy rzuty karne dla Holandii.