Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania i Polska mistrzami Europy 7s

Hiszpanie i Irlandki zdobyli w weekend Grand Prix Krakowa

Każdy turniej z wysokiej jakości drużynami rozgrywanymi w ciągu krótkich, intensywnych dwóch tygodni prawdopodobnie doprowadzi do wielkiego dramatu – i z pewnością to zrobiła Europejska Seria Rugby Sevens w 2022 roku.

W klasyfikacji mężczyzn, w piątki, soboty i niedziele zmierzamy do rewanżu w Krakowie, z Niemcami na czele po wygraniu pierwszego meczu w Lizbonie.

Polska zwyciężyła w klasyfikacji kobiet po zdobyciu podobnej chwały w Portugalii, ale obie wiedziały, że inne drużyny są gotowe do skoku i zdobycia tytułu mistrza Europy w wieloboju, jeśli to możliwe.

Niemieccy mężczyźni wyraźnie nabrali pewności siebie po poprzednich sukcesach w tym turnieju, wygrywając wszystkie cztery mecze w puli A.

Z dwoma drużynami z każdej grupy, które dotarły do ​​półfinału, Francja zajęła drugie miejsce z zaledwie trzema zwycięstwami i jedną porażką.

W grupie B Portugalia i Hiszpania wygrały po trzy i przegrały po jednym, więc zakwalifikowały się do półfinału z Portugalią na czele grupy.

W meczach tabeli gospodarze Polacy zakończyli właśnie dziewiąte miejsce z Czechami, przegrywając 21-19, ale granie przed bardzo kibicującą publicznością bez wątpienia byłaby dla drużyny dreszczykiem emocji.

Belgia pokonała Litwę 34-0, a Gruzja pokonała Włochy 19-12, aby mieć pewność, że spotkają się w następnej kolejności, aby walczyć o piąte i szóste miejsce.

W tym piątym/szóstym meczu Belgia pokazała swoją skuteczność, wygrywając 24-7, podczas gdy Włochy pokonały Litwę 31-19 w zabawnym meczu siódmym/ósmym.

Następnie do półfinału Hiszpania zemściła się na Niemcach, pokonując je w finale w Lizbonie, odwracając stół i wygrywając 31-10.

W pozostałych czterech meczach Francja była na szczycie, pokonując Portugalię 26-14.

Niemcom udało się otrząsnąć z porażki w ostatnich czterech meczach, pokonując Portugalię 24-14 w trzecim/czwartym meczu i zdobywając brązowy medal weekendu.

W finale wielu uważało, że Francja naprawdę sprawdzi Hiszpanię, ale ta druga znów była kliniczna i wyszła 29-7, aby zdobyć tytuł Krakowa.

READ  Polski start-up zbiera 3,5 mln euro na rozwój sieci lojalnościowej w Europie

20 punktów zdobytych dzięki temu sukcesowi sprawiło, że Niemcy przeskoczyli również i zostali mistrzami Europy.

Skończyli z 38 punktami po dwóch wydarzeniach, z Niemcami na drugim miejscu z 36 punktami i Francją na trzecim miejscu z 30 punktami po znacznie lepszym dla nich drugim tygodniu.

Francja zakwalifikowała się już do Pucharu Świata w Rugby Sevens w Republice Południowej Afryki we wrześniu, ale Hiszpania, Niemcy i wiele innych drużyn, które wzięły udział w turnieju, zagrają teraz w eliminacjach do Pucharu Świata w Rugby Sevens pod koniec tego miesiąca w Bukareszcie, w Rumunii, w starać się dotrzeć do Kapsztadu.

Drużyny kobiet z Irlandii i Polski udadzą się na eliminacje w dobrej formie trzy dni później, aby przypomnieć sobie w Krakowie.

Polska wygrała w Lizbonie, ale Irlandia, której przypisuje się słaby występ w pierwszym meczu, znalazła się na szczycie grupy A tutaj.

Wygrali cztery z czterech, a Polska zajęła drugie miejsce w grupie z zaledwie trzema zwycięstwami i jedną porażką z Irlandią.

Szkocja zajęła drugie miejsce w pierwszym tygodniu i wyglądała dobrze w grupie B tutaj, wygrywając cztery z czterech, aby prowadzić z Hiszpanią na drugim miejscu po trzech zwycięstwach i porażce.

W meczach tabeli Niemcy pokonały Walię 33-14, aby zająć dziewiąte miejsce, natomiast Belgia i Francja pokonały Czechy i Rumunię odpowiednio 14-10 i 36-7, aby wejść do piątego/szóstego meczu.

W siódmym/ósmym meczu Czesi osiągnęli najwyższy poziom, pokonując Rumunię 45:0, następnie Belgia zajęła piąte miejsce po pokonaniu Francji 26-14.

Irlandia poprawiła się w pierwszym półfinale, wygrywając 26:0 z Hiszpanią, a następnie, w jednej z najtrudniejszych starć od trzech dni, Polska walczyła ze Szkocją 14:0. Ten wynik zapewnił polskiej drużynie tytuł mistrza Europy po raz pierwszy w swojej historii, a publiczność była zachwycona.

Podziękowania dla Hiszpanii, która znalazła ostatnią wielką próbę pokonania Szkocji 21-17 w meczu o trzecie/czwarte miejsce, aby zdobyć brązowy medal.

READ  Rusza sprzedaż 9500 biletów na finał Ligi Europy w Polsce

A potem był to naprawdę oszałamiający finał, który został przesunięty w tę i z powrotem, zanim Irlandia mogła świętować prowadzenie gospodarzy w 21-17.

Zdobyte 20 punktów zepchnęło Irlandię na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju.

Polska zajęła 38 miejsce, Irlandia 34, a Szkocja trzecie z wynikiem 32.

Ostateczny ranking serii jest dostępny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet

Rozpocznij eliminacje do Pucharu Świata w Rugby w Europie dla Rugby…

Ze scenariuszem Gary’ego Heatleya
Zdjęcia Wojciecha Simańskiego