Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hipoteza wycieku z laboratorium Covid-19 jest wiarygodna, ponieważ zdarzają się wypadki. powinienem wiedzieć

Opinia: na zakończenie G7 TOP Wczoraj przywódcy wezwali do przeprowadzenia nowego i przejrzystego dochodzenia w celu ustalenia, jak to zrobić covid-19 pandemia wydać się.

jestem mile widziany Ponowne zainteresowanie potencjalnymi źródłami „wycieków laboratoryjnych” Sars-CoV-2Wirus, który powoduje Covid-19. Nie byłby to pierwszy przypadek przypadkowego uwolnienia zakaźnego patogenu z laboratorium badawczego.

Wiem z własnego doświadczenia. W 1994 roku, pierwszego dnia mojego stypendium na Uniwersytecie Stanforda, podniosłem z recepcji mokrą paczkę i zwróciłem ją do laboratorium. Mój nauczyciel od razu założył gumowe rękawiczki. Opakowanie zawierało fiolkę węzła chłonnego zakażonego wirusem HIV.

Suchy lód użyty do pakowania próbki wyparował, nasączając tekturę. Byłem tam, ktoś, kto nigdy wcześniej nie pracował z HIV, a jego ręce były mokre od dotykania pudełka z żywym wirusem.

Czytaj więcej:
* Szczegóły: Dlaczego eksperci ponownie analizują „teorię wycieku laboratoryjnego” dla Covid-19?
* Covid-19: Dr Anthony Fauci wzywa Chiny do ujawnienia dokumentacji medycznej pracowników laboratorium Wuhan
* COVID-19: Jak teoria wycieku laboratoryjnego w Wuhan nagle stała się wiarygodna
* COVID-19: Raport WHO w Wuhan pozostawia nierozwiązaną kwestię pochodzenia koronawirusa

Nie zaraziłem się. Ale doświadczenie uświadomiło mi, jak łatwo mogą się zdarzyć wypadki. 2018 ponowne rozważenie Dwadzieścia siedem przypadków infekcji nabytych w laboratorium stwierdzono w latach 1982-2016 tylko w regionie Azji i Pacyfiku. Lista patogenów obejmowała wszystko, od wirusa wywołującego gorączkę denga po koronawirus SARS.

Amerykańskie Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Biologicznego (ABS)ABS) utrzymuje przeszukiwalną bazę danych Zakażenie zgłoszone w laboratorium. Dokumentuje między innymi „wyciek z plastikowej torby w komorze transferu podciśnienia” i narażenie na „krople podczas sprzątania wycieku”.

Tylko z naukowego punktu widzenia ważne jest zbadanie Hipoteza wycieku laboratorium Ponieważ, jeśli to prawda, musimy zaostrzyć środki bezpieczeństwa, aby zapobiec przyszłym wyciekom.

Wyciek z dwóch hipotez

Kiedy wirus został po raz pierwszy zgłoszony z Wuhan około 18 miesięcy temu, ludzie zgłaszali możliwość, że pojawił się on w Instytucie Wirusologii Wuhan, gdzie trwały badania nad koronawirusami SARS.

READ  Rzadki różowy olbrzymi księżyc przygotowuje się do ponownego pojawienia się - oto kiedy oglądać | UK News

Ta hipoteza o wycieku laboratoryjnym ma dwa rodzaje. Po pierwsze, wirus mógł wyskoczyć ze zwierzęcia (lub tkanki zwierzęcej) zakażonego koronawirusem SARS w ramach badań. Następnie zarażona osoba zaraziła innych członków społeczności.

Przenoszenie patogenu ze zwierzęcia na człowieka nazywa się transmisją odzwierzęcą. Ten proces również Odbywa się poza laboratoriami, prawdopodobnie w przypadku bliskiego kontaktu z zarażonymi lub zjedzonymi zwierzętami.

Druga hipoteza proponuje celową modyfikację genetyczną koronawirusa, która doprowadziła do pojawienia się wariantu bardziej zaraźliwego i przenoszącego się na ludzi, który następnie przedostał się do społeczności. Ten rodzaj modyfikacji genetycznej nazywa się nabyciem funkcji, ponieważ zmodyfikowany wirus nabywa nowe cechy biologiczne.

Pracownicy medyczni noszą środki ochrony osobistej w tymczasowym centrum testowym Covid-19 w dystrykcie Liyuan w Guangzhou w Chinach.

Chen Jimin / China News Service / Getty Images

Pracownicy medyczni noszą środki ochrony osobistej w tymczasowym centrum testowym Covid-19 w dystrykcie Liyuan w Guangzhou w Chinach.

Szkoda, że ​​te hipotezy zostały źle zrozumiane jako nieco równoważne i często przedstawiane są jako alternatywa dla hipotezy o „naturalnym pochodzeniu”.

Kiedy ja i inni biologowie obliczeniowi myślimy o pochodzeniu, myślimy o ewolucyjnym przodku: ewolucyjnej linii wirusa. Jeśli wirus SARS-CoV-2 wyewoluował bez interwencji człowieka z wariantu przodka obecnego u jednego lub więcej żywicieli, jest całkowicie możliwe, że to zwierzę gospodarz lub próbka od zakażonego zwierzęcia gospodarza byłaby przedmiotem badań laboratoryjnych .

W wyniku jakiejś niefortunnej przygody jest prawdopodobne, że ktoś w tym laboratorium mógł zostać ranny.

Dlaczego dochodzenie jest ważne

Argumenty za lub przeciw tym hipotezom są często formułowane w kategoriach prawdopodobieństw. W lutym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zawarła w swoim raporcie cztery scenariusze Globalne badanie pochodzenia SARS-CoV-2: bezpośrednia transmisja odzwierzęca, pośrednia transmisja odzwierzęca przez żywiciela pośredniego, transmisja przez produkty łańcucha pokarmowego/zimnego i przypadkowa edycja laboratoryjna.

Pośrednie przeniesienie chorób odzwierzęcych przez żywiciela pośredniego uznano za „bardzo prawdopodobne”, a przypadkowe uwolnienie w laboratorium było „wysoce nieprawdopodobne”. Panel WHO odrzucił celową manipulację pozyskiwaniem miejsc pracy, ponieważ „wykluczono to przez innych naukowców po analizach genomu”.

Ale to nie było ostatnie słowo, ponieważ dokładne pochodzenie wirusa Covid-19 pozostaje tajemnicą.

Członkowie zespołu śledczego Światowej Organizacji Zdrowia zwiedzają wystawę poświęconą walce miasta z koronawirusem 30 stycznia w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.

Obrazy Getty

Członkowie zespołu śledczego Światowej Organizacji Zdrowia zwiedzają wystawę poświęconą walce miasta z koronawirusem 30 stycznia w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.

Sekwencjonowanie genomu Sars-CoV-2 wykazało, że wirus jest powiązany (około 96 procent) z Szczep znaleziony u nietoperzy podkowiastych. Chociaż wydaje się to być wysokim poziomem podobieństwa, wskazuje to, że SARS-CoV-2 Odeszłam od tej rasy Kilkadziesiąt lat temu. Dlatego pozostaje niejasne, czy rozszerzenie dotyczyło bezpośrednio ludzi, czy poprzez gatunki pośrednie.

W każdym razie ta ewolucyjna analiza nie może rozróżnić transmisji w laboratorium i poza laboratorium.

Pulpit nawigacyjny KTO Infekcja nabyta w laboratorium jest wysoce nieprawdopodobna Ze względu na surowe protokoły bezpieczeństwa biologicznego laboratoriów Wuhan. Jednak baza danych ABSA zawiera listę przypadkowych infekcji, które występują nawet w laboratoriach o najwyższym certyfikacie bezpieczeństwa biologicznego, w tym infekcje koronawirusem.

W argumentacji za i przeciw przypadkowemu uwolnieniu laboratorium raport WHO zauważył, że laboratoria Wuhan przeniosły się do nowej lokalizacji w pobliżu rynku Huanan na początku grudnia 2019 r., ale „nie zgłosiły żadnych zakłóceń ani incydentów wynikających z przeprowadzki”.

Nie ma powodu, aby nie ufać wnioskom panelu WHO, niemniej jednak prawdą jest, że transfuzje laboratoryjne stwarzają okazję do błędu.

Hipoteza wycieku laboratorium jest co najmniej prawdopodobna i dlatego ważne jest jej zbadanie.

Jeśli ma to związek z operacjami laboratoryjnymi lub przeprowadzką, musimy ponownie zbadać protokoły bezpieczeństwa. W przypadku transferów możemy wymagać niezależnego monitorowania i kwarantanny przed i po transferze dla niezbędnego personelu

Profesor Allen Rodrigo jest przewodniczącym Szkoły Nauk Biologicznych na Uniwersytecie w Auckland.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w The Conversation. Przeczytaj oryginalny artykuł.