Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hipotetyczne badanie przejażdżek kolejką górską oferuje nowe spojrzenie na leczenie migreny – Consumer Health News

Czwartek, 22 lipca 2021 r. (HealthDay News) – Kolejka górska pędzi w górę i w dół z zawrotną prędkością, ale jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy zapadają na migrenę, ryzyko może nie być warte dreszczyku emocji.

Nowe badanie przeprowadzone przez niemieckich naukowców pokazuje, że osoby, które cierpią na migrenę, częściej odczuwają chorobę lokomocyjną i zawroty głowy po przejażdżce wirtualną kolejką górską, w porównaniu z osobami, które nie doświadczają tego oślepiającego bólu głowy.

Objawy te są bezpośrednio związane ze zmianami w kluczowych obszarach mózgu, a te spostrzeżenia mogą prowadzić do dalszych badań nad łagodzeniem bólu głowy – stwierdzili naukowcy.

„Pacjenci z migreną zgłaszali więcej zawrotów głowy i choroby lokomocyjnej, a także długość i nasilenie objawów podczas jazdy na wirtualnej kolejce górskiej, a reakcja mózgu pacjentów z migreną była inna” – powiedział autor badania, dr Arne May, profesor neurobiologii na Uniwersytecie im. Hamburg. „Znaleźliśmy różnice nie tylko w [symptoms], ale także w określonych aktywacjach obszarów móżdżku i zakrętu czołowego. “

Móżdżek pomaga regulować równowagę, a zakręt czołowy odpowiada za przetwarzanie wzrokowe.

To coś więcej niż przestroga o niebezpieczeństwach jazdy kolejką górską dla osób z historią migreny, nowe odkrycia pogłębiają zrozumienie migreny jako zaburzenia sensorycznego i mogą utorować drogę do leczenia tych objawów.

W ramach badania 20 osób z historią migren i 20 osób bez takiej historii obejrzało filmy przedstawiające wirtualną przejażdżkę kolejką górską, podczas gdy naukowcy wykorzystali skany MRI do śledzenia aktywności ich mózgu.

Nikt nie doświadczył migreny podczas wirtualnego lotu, ale 65% osób cierpiących na migrenę doświadczyło zawrotów głowy w porównaniu do 30% osób bez historii takich bólów głowy. Co więcej, osoby z migreną również doświadczały objawów przez dłuższy czas niż ich rówieśnicy bez migreny, średnio 1 minutę i 19 sekund w porównaniu do 27 sekund. Badanie wykazało, że osoby z migreną zgłaszały również poważną chorobę lokomocyjną.

READ  „Niewidzialne” złoto — naukowcy odkryli, że „głupie złoto” wcale nie jest głupie

May powiedział, że osoby z migreną mają zwiększoną aktywność w pięciu obszarach mózgu związanych z niepełnosprawnością migrenową i stopniami choroby lokomocyjnej. „Pacjenci z migreną inaczej przetwarzają sygnały wizualne i aktywują specyficzną sieć mózgową, gdy to nastąpi” – powiedział May.

Zawroty głowy i choroba lokomocyjna są często ignorowane przez lekarzy, którzy leczą migreny, mimo że należą one do grupy objawów choroby. „Gdybyśmy mogli wyjaśnić takie objawy i pokazać aktywację określonego obszaru mózgu podczas ataków, byłoby to lepiej przyjęte” – powiedział May.

Badanie ukazuje się w numerze z 21 lipca NeurologiaA

Specjaliści od bólu głowy stwierdzili, że odkrycia pogłębiają zrozumienie i ciężar migreny.

„To naprawdę podkreśla zawroty głowy i wrażliwość ruchową odczuwaną przez pacjentów z migreną i poszerza nasze postrzeganie migreny jako zaburzenia sensorycznego” – powiedział dr Teshami Monteith. Jest profesorem nadzwyczajnym neurologii klinicznej i przewodniczącą wydziału bólu głowy na University of Miami Miller School of Medicine. Monteith jest także stypendystą Amerykańskiej Akademii Neurologii.

„Migrena jest niewidocznym zaburzeniem, ale te odkrycia obrazowe potwierdzają zawroty głowy i wrażliwość na ruch i skłaniają nas do myślenia o wynikach leczenia innych niż bóle głowy” – powiedział Monteith. „Te objawy mogą powodować wyłączenie i mogą również wystąpić podczas grania w gry wideo rzeczywistości wirtualnej”.

Dr Brian Grosberg, dyrektor Hartford HealthCare Headache Center w Connecticut, zgadza się, że „zawroty głowy są częstym objawem zgłaszanym przez osoby z migreną”. „Wyniki tego badania potwierdzają to doświadczenie i wskazują obszary mózgu zaangażowane w jego przetwarzanie”.

więcej informacji

Dowiedz się więcej o migrenach i sposobie ich leczenia tutaj Amerykańska Akademia Neurologii.

ŹRÓDŁA: dr n. med. Arne May, profesor neuronauki, Uniwersytet w Hamburgu, Niemcy; Teshamae Monteith, MD, profesor nadzwyczajny, neurologia kliniczna i kierownik wydziału bólu głowy, University of Miami Miller School of Medicine; Brian Grosberg, MD, dyrektor, Hartford Headache Health Care Center, Hartford, Connecticut; Neurologia21 lipca 2021

READ  Wicepremier potwierdza wycofanie Rosji z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 2025 roku, a Moskwa pracuje nad jej zastąpieniem