Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry nie miał na sobie munduru, z wyjątkiem tego, że Andrew był na oficjalnym czuwaniu

T

Księciu Sussex odmówiono możliwości noszenia munduru wojskowego podczas żałoby po królowej, chociaż jego zhańbiony wuj, książę Yorku, będzie mógł to zrobić podczas fałszywego czuwania stanu.

Harry, który widział akcję na linii frontu podczas dwóch rund służby w Afganistanie, będzie ubrany po cywilnemu na oficjalnych wydarzeniach, w tym na pogrzebie zmarłego króla.

Tylko członkowie rodziny królewskiej – którym nie pozwalają Harry i Andrew – mogą nosić mundur przy pięciu uroczystych okazjach.

Są to nabożeństwa w katedrze św. Idziego w Edynburgu, które odbywały się w poniedziałki, procesja z trumną do Westminster Hall, czuwanie w Leżąc w państwie, pogrzeb w opactwie Westminster oraz modlitwa w Windsor.

Ale wyjątek zrobiono dla Andrzeja, który będzie nosił mundur jako „szczególny znak szacunku” dla królowej, gdy będzie czuwał przy jej trumnie podczas czuwania książąt.

Członkowie rodziny królewskiej podążają za trumną królowej

/ POOL / AFP przez Getty Images

Oczekuje się, że dołączą do niego inni synowie królowej – król, księżniczka królewska i hrabia Wessex – w postępowaniu podczas okresu kwalifikacyjnego stanu pod koniec tego tygodnia.

Prawdopodobnie byłby to gorzki cios dla byłego żołnierza Harry’ego, który jest dumny ze swojej dekady w żołnierzach, który był załamany po tym, jak został pozbawiony honorowych ról wojskowych, w tym kapitana generalnego Royal Marines przez królową po Meghest.

Wcześniej, w poniedziałek, pisał o swoich wspomnieniach, kiedy królowa uczestniczyła w wyścigu samochodowym z powodu jego śmierci w 2006 roku, kiedy został oficerem armii brytyjskiej.

Król Karol rozmawia ze swoim młodszym bratem

/ Władze Palestyńskie

O swoim „pierwszym spotkaniu” z babcią mówił „moim naczelnym wodzem” – myślał, by odnieść się do sytuacji, kiedy zmarły król sprawił, że się uśmiechnął i zarumienił, gdy sprawdzała stan kadetów.

Źródło potwierdziło, że Harry – który jest zaaranżowany przez kapitana – nie będzie nosił munduru wojskowego na żadne imprezy.

Andrew zrezygnował z życia publicznego po wrzawie wokół jego przyjaźni z pedofilem-miliarderem Jeffreyem Epsteinem.

Następnie zapłacił miliony, aby rozstrzygnąć sprawę cywilną o napaść na tle seksualnym przeciwko kobiecie, której, jak twierdził, nigdy wcześniej nie spotkał.

Obrazy Getty

W styczniu, przed jego ugodą, królowa pozbawiła go wszystkich honorowych ról wojskowych, w tym pułkownika gwardii grenadierów, i wyrzekł się stylu Królewskiej Wysokości.

Andrew, były oficer Royal Navy, który służył w wojnie o Falklandy, zachował stopień wiceadmirała i oczekuje się, że będzie nosił jednocześnie mundur.

Virginia Joffrey pozwała go za napaść seksualną, gdy miała 17 lat po tym, jak została przemycona przez Epsteina. Andrew zaprzeczył zarzutom.

Podczas poniedziałkowych modlitw dziękczynnych w St Giles Andrew był ubrany w swój poranny garnitur, podczas gdy jego rodzeństwo, w tym Edward, który opuścił Royal Marines, ubrany był w mundur, przygotowując się za trumną królowej.

Andrew nosił osiem medali i odznaczeń – jego Medal Południowego Atlantyku za służbę na Falklandach, jego Srebrny, Złoty, Diamentowy i Platynowy Medal, Medal Królewskiej Marynarki Wojennej za Długoletnią Służbę z Sztabą, Kanadyjski Medal Sił Zbrojnych z Sztabą i Pamiątkowy Medal Nowej Zelandii.

Na pogrzebie księcia Edynburga w kwietniu 2021 r. kwestią ubioru zajmowała się królowa, która zdecydowała, że ​​żaden członek rodziny królewskiej nie będzie nosił formalnego stroju.

Było to odejście od tradycji, ale jest postrzegane jako najbardziej wymowne rozwiązanie problemu.

Raporty wskazywały, że Andrew rozważał przebranie się za admirała.

Miał zostać awansowany na admirała w 2020 roku, aby uczcić swoje 60. urodziny, ale nie posunęło się to do przodu po jego katastrofalnym występie w Newsnight.

READ  Hollywood ma burzliwą historię gier. Czy Netflix może udowodnić, że ma więcej niż „zerową szansę” na sukces?