Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry i Meghan zdobywają nagrodę za sprawiedliwość rasową i zdrowie psychiczne | Książę Harry

Amerykańska organizacja charytatywna zajmująca się prawami człowieka przyznała Harry’emu i Meghan nagrodę Ripple of Hope za ich aktywizm w dziedzinie sprawiedliwości rasowej i zdrowia psychicznego.

„Fala nadziei może zmienić się w falę zmian” – napisali książę i księżna Sussex w oświadczeniu z okazji przyznania im nagrody. Para odebrała nagrodę we wtorek wieczorem w Nowym Jorku, dwa dni przed premierą serialu na Netflix, który ma zawierać informacje o rodzinie królewskiej.

W zwiastunie serialu Harry mówi o „hierarchii w rodzinie”, „brudnej grze” i mówi: „Znamy całą prawdę”.

Organizacja Praw Człowieka im. Roberta F. Kennedy’ego (RFKHR) przyznaje coroczną nagrodę liderom rządu, biznesu, aktywizmu i rozrywki, aw tym roku honoruje także Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Prezesa Bank of America, Briana Moynihana, m.in.

Podczas ceremonii para ogłosiła, że ​​będzie współpracować z RFKHR nad nową nagrodą uznającą równouprawnienie płci w filmach studenckich. talenty mają platformę, na której można usłyszeć ich głosy i opowiedzieć ich historie.

Według RFKHR uhonorowani to ci, którzy wykazali się „niezachwianym zaangażowaniem w zmiany społeczne i pracowali na rzecz ochrony i promowania równości, sprawiedliwości i praw człowieka”.

Nazwa nagrody pochodzi od przemówienia „Ripple of Hope” na temat apartheidu, wygłoszonego w 1966 roku przez Roberta Kennedy’ego, brata byłego prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego, do studentów Uniwersytetu w Kapsztadzie w RPA. Organizacja charytatywna została założona wkrótce po śmierci Roberta Kennedy’ego w 1968 roku.

Jego córka, Kerry Kennedy, rzeczniczka praw człowieka i przewodnicząca organizacji charytatywnej, powiedziała, że ​​Sussexowie byli „niesamowicie odważni” w rozwiązywaniu kwestii sprawiedliwości rasowej i chorób psychicznych.

„Wstali i rozmawiali o sprawiedliwości rasowej i chorobach psychicznych w sposób, który był niesamowicie odważny” – powiedziała amerykańskiemu serwisowi informacyjnemu Extra.

„Na tym świecie w następstwie Covid nastąpił ogromny wzrost… Ludzie na całym świecie mówili, że cierpią z powodu poważnego lęku i depresji. Dla Meghan pojawienie się w ogólnokrajowej telewizji i normalizacja dyskusji na temat zdrowia psychicznego jest: w tym momencie bardzo ważne i bardzo odważne.” „.

READ  Królewskie występy na żywo: Oscary zagrożone bojkotem po tym, jak Meghan i Harry zagrają w szeregu | Królewski | Aktualności

Hollywoodzki aktor Alec Baldwin był gospodarzem gali Ripple of Hope 2022.

Ceremonia uhonorowała również byłą gwiazdę NBA i obrońcę praw obywatelskich Billa Russella pośmiertną nagrodą.

Poprzednimi zwycięzcami Ripple of Hope byli wiceprezydent USA Kamala Harris, poetka Amanda Gorman, główny doradca medyczny USA Anthony Fauci, muzycy Bono i Taylor Swift, południowoafrykański polityk Desmond Tutu, aktor George Clooney i byli prezydenci Bill. Clinton i Barack Obama oraz CEO Apple Tim Cook.