Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry i Meghan „nie zaproszeni” na przyjęcie królewskiego stanu w Pałacu Buckingham

s

Według doniesień książę Harry i Meghan zostali „nieproszeni” na oficjalne przyjęcie zorganizowane przez króla w Pałacu Buckingham w niedzielę wieczorem.

Uważa się, że książę i księżna Sussex otrzymali zaproszenia na to wydarzenie na początku tego tygodnia.

Jednak obecnie mało prawdopodobne jest, aby para przybyła na przyjęcie po tym, jak urzędnicy pałacowi interweniowali i upierali się, że było to specjalnie dla członków rodziny królewskiej, donosi The Telegraph.

Ponad 500 głów państw i VIP-ów zostało zaproszonych na przyjęcie VIP, gdzie zostaną również powitani przez księcia i księżną Walii, księżniczkę królewską, hrabiego i hrabinę Wessex.

Prezydent USA Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Kanady Justin Trudeau są wśród głów państw, które przybędą do Londynu w ten weekend na pogrzeb królowej Elżbiety w poniedziałek.

Przyszło to po tym, jak książę Harry otrzymał pozwolenie na noszenie munduru wojskowego, gdy dołączył do księcia Williama i jego kuzynów podczas czuwania przed królową w sobotnią noc.

Williama otoczą kuzyni Zara Tindall i Peter Phillips, dzieci księżniczki królewskiej; Harry będzie z córkami księcia Yorku, księżniczkami Beatrice i Eugenią.

Dzieci hrabiego Wessex, Lady Louise i wicehrabiego Severn staną w pobliżu środka trumny swojej babci.

Książę Harry, który obserwował ruchy na linii frontu podczas dwóch podróży po Afganistanie, nie miał możliwości noszenia munduru wojskowego, ponieważ nie jest już członkiem rodziny królewskiej.

Chociaż był byłym oficerem armii, nosił cywilne ubranie na oficjalne okazje, w tym szedł za trumną swojej babci w środę, kiedy został zabrany do Westminster Hall, aby leżeć w stanie.

Ale raporty mówią, że urzędnicy pałacowi zmienili serca i że teraz będzie nosił mundur, gdy dołącza do swojego brata i kuzynów w czuwaniu wokół trumny królowej.

Król, królewska księżniczka, książę Yorku i hrabia Wessex ustawili straże na czterech rogach Catavalki w Westminster Hall na 10-minutowe czuwanie w piątek.

READ  Wordle 360 ​​​​cze 14 Porady Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy wskazówki, które pomogą odpowiedzieć | Gry | zabawa

Skontaktowano się z Pałacem Buckingham w celu uzyskania komentarza.