Hannah Wilkinson zremisowała z Melbourne City pięcioma golami kobiet w Premier League

Drużyna kobiet A-League z Melbourne City pokonała potencjalny przypadek Covid-19 i pokonała mistrza Melbourne Victory 5:1, a reprezentantka Nowej Zelandii Hana Wilkinson strzeliła wszystkie pięć bramek.

Asystent trenera City, Dario Vidocic, powiedział, że jeden z graczy, który był w domu z siedmioma innymi zawodnikami, oddał dwa pozytywne testy szybkiego antygenu wcześniej w niedzielę.

Podczas gdy gracz poszedł do izolacji w oczekiwaniu na test PCR, reszta zespołu City odpowiedziała negatywnymi szybkimi testami, a gracze w tym konkretnym domu uzyskali drugi negatywny wynik po przybyciu do AAMI Park.

Hannah Wilkinson, środkowa, gratuluje swoim kolegom z drużyny po strzeleniu jednego z pięciu goli dla Melbourne City.

Kelly Divina / Getty Images

Sytuacja zmusiła większość graczy City do rozmowy ze swoją drużyną w przerwie poza boiskiem, z wybraną grupą graczy w osobnej szatni.

„Stało się to dziś rano, dwa pozytywne szybkie testy przyszły na jednego gracza, który był w domu z około siedmioma innymi dziewczynami” – powiedział Vidocic.

„To zdecydowanie pogrążyło wszystko w chaosie i mieliśmy grupę dziewczyn z tego domu w osobnej szatni, więc nie mogliśmy rozmawiać w grupie ani nic takiego – żeby to trzymać z daleka.

„To był trochę szalony dzień, ale myślę, że powinieneś dać dziewczynom za to dużo braw. zdarzyć.”

„Mamy nadzieję, staraliśmy się postępować właściwie i mamy nadzieję, że będziemy gotowi na przyszły tydzień i nie będziemy musieli wchodzić w jakąś sytuację izolacji.

„Dzięki Bogu, jak na razie nie ma więcej przypadków. Dziewczyny chciały się bawić i nie chciały się zniechęcić”.

City odniósł zwycięstwo na życzenie swoją szybkością i sprytem, ​​zwłaszcza dzięki Holly McNamara, gdy popełnił błędy defensywne mistrzów, katapultując rywali na drugie miejsce za Sydney FC.

READ  The Black Ferns Sevens zdobywają sto lat bez straty pierwszego dnia Hamilton Sevens

Wilkinson strzeliła 26-minutowego hat-tricka, a następnie została dopiero drugą zawodniczką, która strzeliła pięć goli w meczu pierwszej ligi kobiet, po zwycięstwie Kate Gill z Perth Glory w 2014 roku.

„To było pięć gwiazdek” – powiedział Vidocic.

„Jesteśmy tak szczęśliwi z jej powodu. Przychodził”.

Wilkinson strzelił gola w piątej minucie, po czym wykorzystał błąd wiktoriańskiego bramkarza Caseya Dumonta, by strzelić drugiego gola w 13. minucie.

Trzynaście minut później Tiffany Eliades i Dumont przechwytują się, a Wilkinson rzuca się, by zdobyć hat-tricka.

Wilkinson zapewnił Dumontowi czwarte miejsce w 56. minucie, a 18 minut później strzelił swojego domu z tyłu słupka.

Zwycięstwo przyniosło późne pocieszenie, kiedy Alex Chidiac prześlizgnął się przez Maję Markovsky, by w 84. minucie strzelić swojego pierwszego gola w lidze.

Trener Al Nasra, Jeff Hopkins, powiedział: „Nasz występ naprawdę mnie zaskoczył. Ale zaangażowanie w sposób, w jaki grało City i sposób, w jaki grali, było prawdziwym odzwierciedleniem, wynikiem”.

„To był dla mnie naprawdę rozczarowujący występ, ale mógł nadejść za kilka tygodni. Uciekliśmy z kilkoma rzeczami.

„Więc nadszedł czas, aby być ze sobą szczerym”.