Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazda Doctor Who i Jackanory Bernard Crippens umiera w wieku 93 lat | telewizja

Bernard Crippens zmarł w wieku 93 lat. Aktor, komik i piosenkarz jest prawdopodobnie najbardziej znany w ostatnich latach ze swojej powracającej roli w filmie Lekarz z u boku Davida Tennanta i Catherine Tate, ale regularnie pojawia się na naszych ekranach od czasu jego telewizyjnego debiutu w wersji Davida Copperfielda z 1956 roku.

Crippens, który urodził się w Oldham, pojawił się w kilku filmach – w tym w „Zabierz Jacka i Kolumba” oraz „Szal” Alfreda Hitchcocka. Po raz pierwszy wszedł do uniwersum Doctora Who jako Inwazja Ziemi Daleków 2150 AD wraz z Peterem Cushingiem w 1964 roku, zanim powrócił, by wskrzesić serial w 2007 roku jako inna postać, Wilfred Mott.

Pokolenie dzieciaków pamięta również Crippensa jako narratora The Wombles, od 1973 do 1975 roku – chociaż serial był powtarzany w nieskończoność przez dziesięciolecia później, co sugeruje, że jego dziedzictwo jest już dawno spóźnione. Jego subtelne podteksty oznaczają, że idealnie pasował do serialu BBC Jackanory, w którym pojawił się więcej razy niż jakikolwiek inny czytelnik, 114, w latach 1966-1991. Wystąpił także w 11 odcinkach Coronation Street w 2003 roku jako Wally Bannister.

Cribbins miał dwa hity w Top 10 w 1962 roku, z Hole in the Ground i Right Said Fred, a Noël Coward wybrał pierwszy jako jeden ze swoich dysków Desert Island, ku uciesze Cribbinsa. „Nigdy nie spotkałem dżentelmena” Powiedział The Guardian w 2014 roku. „Ale byłem kiedyś w korku na Parliament Square, a limuzyna podjechała obok siebie, a on siedział na tylnym siedzeniu, a ja chciałem wyjść i powiedzieć, że to ja, to dziura w ziemi”.

Sally Tomsett i Jenny Agutter z Bernardem Crippensem w filmowej wersji The Railroad Children z 1970 roku. Zdjęcie: Archiwum Michaela Oaksa/Getty Images

Cribbins pracował na scenie przez całą swoją karierę, zaczynając na West Endzie w 1956 roku w Arts Theatre w Komedii błędów, gdzie zagrał w Facetach i lalkach w Teatrze Narodowym oraz w kilku przedstawieniach pantomimicznych. Za zasługi w dramacie został odznaczony Medalem OBE w 2011 roku.

Russell T Davis, który pracował z Crippensem przy Doctor Who, uhonorował go na Instagramie. „Kocham tego faceta. Kocham go. Uwielbiał być w Doctor Who. Powiedział: „Dzieci nazywają mnie nową na ulicy! To był jego pierwszy dzień na stronie z Kylie Minogue, ale wszystkie oczy, nawet Kylie, były na Bernardzie.”

Zezwalać na treści na Instagramie?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Instagram. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o Twoją zgodę, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Aby wyświetlić tę treść, Kliknij „Zezwól i kontynuuj”.

Aktorka Elaine Page, która pojawiła się u boku Crippensa w BBC Davisa Jeden z filmów A Midsummer Night’s Dream, powiedziała: „Jestem taka smutna. Mój drogi przyjaciel Bernard Crippens zmarł. Poznaliśmy się w Anything Goes i utrzymujemy naszą przyjaźń od ponad 33 lat. Wyjątkowy mężczyzna. Bardzo wszechstronnie utalentowany. Zabawny, uroczy, szczery, zawsze miał uśmiech na twarzy i żart. Jeden z najlepszych. Będę za nim bardzo tęsknił. Spoczywaj w pokoju.

READ  Britney Spears zwraca się do sądu w Los Angeles w sprawie kontroli jej kariery przez jej ojca | Britney Spears