Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupy klimatyczne twierdzą, że zmiana kodowania może zmniejszyć zużycie energii w bitcoinach o 99% | Bitcoin

Kopanie bitcoinów wykorzystuje już tę samą kwotę energia jak szwecjaWedług niektórych raportów jego rosnąca popularność polega na rewitalizacji upadłych przedsiębiorstw paliw kopalnych w Stanach Zjednoczonych. Ale wszystko to może się zmienić za pomocą prostego przełącznika w sposób, w jaki jest to zakodowane, zgodnie z kampanią rozpoczętą we wtorek.

Kampania o nazwie Zmień bloga, a nie klimat Koordynowany przez Environmental Working Group, Greenpeace USA i wiele grup walczących z obiektami wydobywczymi bitcoinów w swoich społecznościach, bitcoin wzywa do zmiany sposobu, w jaki bitcoin jest wydobywany, aby poradzić sobie z ogromnym śladem węglowym.

Kod oprogramowania, z którego korzysta Bitcoin – znany jako „Proof of Work” – wymaga użycia ogromnych macierzy komputerowych do weryfikacji i zabezpieczania transakcji. Dowód pracy to sposób na sprawdzenie, czy górnik rozwiązał bardzo złożone zagadki kryptograficzne, które trzeba było dodać do księgi Bitcoin.

Konkurencyjna kryptowaluta Irium przechodzi na inny system „Dowód stawki” – co Twoim zdaniem zmniejszy ich zużycie energii o 99%. W formularzu Proof of Stake górnicy zobowiązują się do weryfikacji transakcji; Dodawanie niedokładnych informacji prowadzi do kar.

Wraz ze wzrostem wartości i wykorzystania kryptowalut organizatorzy kampanii twierdzą, że bitcoin powinien pójść w ich ślady lub znaleźć inną, mniej energochłonną metodę. „I to jest duży problem. Częściowo z powodu obecnego położenia branży, ale także z powodu naszych obaw o jej rozwój” – powiedział Michael Brun, kierownik kampanii i były dyrektor generalny Sierra Club.

Stany Zjednoczone teraz prowadzi świat W kopaniu kryptowalut po tym, jak Chiny uruchomiły plik represja O górnictwie i handlu w maju ubiegłego roku.

„Zakłady węglowe, które były uśpione lub miały zostać zamknięte, są teraz reaktywowane i przeznaczone wyłącznie do wydobywania bitcoinów. Gazownie, które w wielu przypadkach były coraz bardziej niekonkurencyjne ekonomicznie, są teraz poświęcone wydobyciu bitcoinów. Widzimy to na całym świecie, ” Bronn powiedział. kraj”.

READ  Aktualizacja 1- Polska wprowadza minimalną stawkę podatku dla dużych firm

„Szczególnie bolesny jest widok tego w sektorze energii elektrycznej, ponieważ właśnie tam Stany Zjednoczone poczyniły największe postępy w ciągu ostatniej dekady” – dodał Brown. „Nie ma mowy, abyśmy mogli osiągnąć nasze cele klimatyczne, jeśli pracujemy nad ożywieniem stacji paliw kopalnych.

Niektórzy kopacze bitcoinów rozpoczęli niedawno działalność prowadzą swoją działalność Wykorzystanie energii odnawialnej z wiatru i energii słonecznej. Ale Brune powiedział, że chociaż takie posunięcia miały „oczywiście dobre intencje”, dodanie „niewielkiego zasilania wiatrem lub energią słoneczną niektórych głośnych operacji wydobywczych” nie wystarczyłoby do rozwiązania problemu kosztów środowiskowych. „Wzrost paliw kopalnych przewyższa wzrost odnawialnych źródeł energii w wydobyciu bitcoinów i to jest główne wyzwanie” – powiedział Brun.

Chris Larsen, założyciel i dyrektor generalny firmy kryptowalutowej Ripple i działacz na rzecz klimatu, powiedział, że bez zmiany kodu podstawowym problemem pozostanie fakt, że kod Bitcoin „pobudza maksymalne zużycie energii”. „W momencie, gdy pojawi się szansa na wejście w coś niedbałego, co widzisz, to się stanie”.

Powiedział, że jednym z „przerażających scenariuszy” jest to, że świat osiągnie odnawialną przyszłość w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej, ale kraje bogate w paliwa kopalne zwracają się do wydobywania bitcoinów, aby utrzymać swoją działalność.

„Wyobraź sobie Saudyjczyków siedzących na całej tej ropie, która kosztuje około centa za kilowatogodzinę – żadna energia odnawialna nie może się z tym równać” – powiedział Larsen. „Wydobywanie bitcoinów może być niekończącym się dążeniem do monetyzacji paliw kopalnych. To byłby koszmar”.

Kampania rozpoczyna się od reklam cyfrowych w Wall Street Journal, New York Times, Marketwatch, Politico, Facebooku i innych publikacjach. Organy regulacyjne podejmują również kroki prawne przeciwko proponowanym witrynom wydobywczym i wykorzystują swoje liczne członkostwo, aby skłonić największych inwestorów i wpływowych bitcoinów do poparcia zmiany kodu. „W tym świecie, z tymi wszystkimi inteligentnymi ludźmi, musi istnieć lepsze rozwiązanie” – powiedział Larsen.

READ  Kupujący w Wielkiej Brytanii zaopatrują się w olej do gotowania i inne niezbędne produkty, gdy ceny rosną | supermarket