Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grand Designs UK: Brutalny „statek” do walki ze zmianami klimatu okazał się kontrowersyjny

Grand Designs UK: Brutalny „statek” do walki ze zmianami klimatu okazał się kontrowersyjny

PRZEGLĄD: Przyszła immunizacja zmian klimatycznych to gorący temat i wreszcie widzimy: wielkie projekty Zbuduj oferty z tym nagłówkiem.

Wow, co za plan – ten projekt przypomina trochę budowę platformy wiertniczej, która ma unosić się nad oceanem. Oszałamiająca grafika (trzeba zobaczyć) pokazuje, co się stanie, gdy właściciel Jeff obudzi się do powodzi.

Gdyby nastąpiła stosunkowo niewielka powódź, mury Bundu zatrzymałyby wodę z dala od jego ogrodu i domu, który byłby jak wyspa; A gdyby nastąpiła poważna powódź, wysokość domu zapewniłaby, że nadal będzie stał wysoko nad wodą, jak kapitan na statku.

Gospodarz Grand Designs UK Kevin McCloud (po prawej) spotyka właściciela domu Jeffa, który zmierzył się ze zmianami klimatycznymi w domu, który musi przetrwać tysiącletnią powódź.

Kanał 4

Gospodarz Grand Designs UK Kevin McCloud (po prawej) spotyka właściciela domu Jeffa, który zmierzył się ze zmianami klimatycznymi w domu, który musi przetrwać tysiącletnią powódź.

Na początku serialu 63-letni Jeff, który dorastał na East Endzie i dorobił się fortuny na reklamach, wymienił swoją willę w Hiszpanii. Przeszedł na emeryturę przez siedem lat i jest znudzony emeryturą. Wraca więc do Anglii, by być bliżej rodziny i przyjaciół.

Czytaj więcej:
* Grand Designs UK: chroniona przez dziedzictwo „ruina” zburzona przez rzekę
* Grand Designs UK: Śmiały projekt niechlujnej strony internetowej, która dostarcza „Niebo na Ziemi”
* Grand Designs UK: Młody, bogaty i geek, ale ma wielomilionowy dom odłamków

Kupił 3-hektarową działkę na „płaskich, smaganych wiatrem szarych brzegach ujścia rzeki Essex Blackwater”. wielkie projekty uk Prezenter Kevin McCloud uważa to za idylliczne i nazywa je „wodnistym pustkowiem na krańcu świata”, ale to równina zalewowa.

To zdjęcie jest zwodnicze - dom jest znacznie większy niż to, co pokazano tutaj.

Kanał 4

To zdjęcie jest zwodnicze – dom jest znacznie większy niż to, co pokazano tutaj.

Nie ma wątpliwości, że Jeff ma wspaniały widok ze swojej podwyższonej pozycji.

Kanał 4

Nie ma wątpliwości, że Jeff ma wspaniały widok ze swojej podwyższonej pozycji.

„Mogę iść wszędzie i wybieram przyjazd tutaj” – mówi nam Jeff. „To niesamowity widok.

READ  Aktualizacja Covid-19: 10 710 nowych przypadków społeczności, 15 kolejnych zgonów

„Wszyscy myślą, że popełniam błąd, ale kiedy wszyscy myślą, że popełniam błąd, myślę, że robię to dobrze… Większość z tego wynika z faktu, że zawsze mam rację”.

Jest to bardzo złożona konstrukcja, wymagająca 30 pali wbijanych w ziemię na 14 metrów i naprawdę masywnej wspornikowej konstrukcji stalowej. McCloud opisuje to jako „radykalną odpowiedź na zmieniający się klimat”.

Jeff przywiózł swoją hiszpańską willę do Essex, personalizując wystrój swojego domu jasnymi kolorami.

Kanał 4

Jeff przywiózł swoją hiszpańską willę do Essex, personalizując wystrój swojego domu jasnymi kolorami.

I nie tania odpowiedź. Szacunkowy koszt budowy wynosi od 650 000 do 700 000 funtów. Ale Jeff sprzedał dom, który posiadał w Londynie, więc ma pieniądze na rozpoczęcie budowy.

Tymczasem mieszka na miejscu w przyczepie kempingowej. Jak to często bywa z tą ofertą, sprzedaż willi zajmuje dużo czasu, a Jeff ostatecznie akceptuje znacznie mniej niż wcześniejsza oferta, sprzedając za nieco ponad 1 milion funtów.

W tym momencie wszystkie systemy powinny przejść, ale to nie dlatego, że Covid hity i stragany działają przez pięć miesięcy. „To frustrujące mieć milion funtów w banku i nie móc go wydać”, mówi Jeff.

Praca na niewłaściwej grafice

Ale w końcu znowu zaczyna działać. Istnieje 1500 rysunków szczegółowo przedstawiających masywną stalową konstrukcję i część wspornikową. Ale częściowo odkryli podczas pracy zespołu, że pracowali nad niewłaściwą grafiką (musi być ich 1501).

Przyszły dom jest również wyposażony w windę, z której Jeff nie chce skorzystać.

Kanał 4 / Rzeczy

Przyszły dom jest również wyposażony w windę, z której Jeff nie chce skorzystać.

Ten błąd jest zwykle obwiniany przez kierownika projektu, Jeffa, który uważa, że ​​nie należy go o nic obwiniać, ponieważ za to płaci. Błąd cofa ich o sześć tygodni.

Jeff Philosophical: „Nigdy nie oberwę, chociaż czasami oberwam w golfa”.

Wspina się na pierwsze piętro i po raz pierwszy dostrzega widok na ujście rzeki, a następnie odwraca się na zachód, gdy słońce zachodzi na horyzoncie, już planując to z „kieliszkiem czegoś i wielkim kubańskim cygarem” .

READ  Interesujące miejsca epidemii Covid 19 Omicron: Westfield Mall, siłownie, potencjalne lotnisko
Przestronny salon na otwartym planie otwiera się na widok.

Kanał 4

Przestronny salon na otwartym planie otwiera się na widok.

Jasnoróżowy ożywia monochromatyczną kuchnię.

Kanał 4

Jasnoróżowy ożywia monochromatyczną kuchnię.

Tymczasem Jeff nienawidzi życia w przyczepie kempingowej i posiłków w telewizji – nie zarobił fortuny, żeby tak żyć. Czasami przesiaduje w sklepach, żeby się ogrzać.

Czasami masz wrażenie, że McCloud nie do końca wie, co z nim zrobić. Kiedy Jeff opowiadał o swoim dzieciństwie, powiedział: „Wtedy ludzie na East Endzie myli zęby łańcuchami rowerowymi. To fakt”. Nic dziwnego, że tak jak jego ojciec zajął się boksem.

Potem w Essex pada deszcz i równina zalewowa zaczyna zalewać, jak to się dzieje. To bardzo błotnista strona. Okna są opóźnione. Jeff jest wyczerpany. Ale mówi, że jest wielu ludzi gorszych od niego. „Ludzie, którzy są samotni i chorzy. Nie jestem chory (przerwa); Jestem samotny”.

W jego domowym biurze jest inny zielony dywan - pasujący do krajobrazu.

Kanał 4

W jego domowym biurze jest inny zielony dywan – pasujący do krajobrazu.

Jego szczerość jest orzeźwiająca – dostajesz to, co widzisz (kolorowy język i wszystko).

W międzyczasie dom zaczyna wyglądać trochę jak „jedno piętro na pudle”.

Unoszący się wysoko nad ziemią

Potem nadszedł czas na ujawnienie. McCloud dostał jedno piętro w prawo. Dom jest ogromnym bungalowem, który unosi się nad ziemią. To całkiem dziwne, ale w linii dachu widać sprytną asymetrię.

Gigantyczny, solidny wspornik wystaje z jego otoczonego murem ogrodu (jeszcze nie zasadzonego). Całość jest jak wyspa na morzu błota. I oczywiście plan jest taki, że będzie to wyspa na wodzie, gdy powódź nawiedzi jeden na sto lat.

Na tym zdjęciu widać wielkość ogromnego wspornika.

Kanał 4

Na tym zdjęciu widać wielkość ogromnego wspornika.

Ale rozmiar jest bardzo duży – unosi się bardzo wysoko nad głową każdego, kto zbliża się do drzwi wejściowych. Niestety, widzowie z Wielkiej Brytanii nie powstrzymywali się od negatywnych komentarzy, a wielu twierdziło, że uważali to za najgorszy dom, jaki kiedykolwiek widzieli.

READ  Zaginiona na chwilę rodzina została uratowana na odludziu Nowej Południowej Walii

Jest w tym pewne dzikie uczucie, kiedy patrzysz na to z bliska, ale nie jest tak źle. Architektonicznie mogło być ciekawiej. Wydaje się, że to stracona okazja.

Dom jak „Nagroda wojownika”

„Im bliżej się do niego zbliżasz, tym śmielsze” – mówi McCloud. „Budynek ma całą równowagę i elastyczność wielokrotnie nagradzanego myśliwca i jest gotowy wytrzymać narastającą falę”.

Wszędzie jest Jeff – ten dom do niego pasuje. Miejmy jednak nadzieję, że planuje uatrakcyjnić wejście na tyły domu. Nie jest najpiękniejsza.

W środku też robił swoje.

Kolorowy wystrój jest dobry „ciekawy”, zaczynając od jasnozielonego i jasnego złota. wesoły. Następnie idziemy w górę – jest winda. W końcu chodzi o przyszłą ochronę, chociaż Jeff robi wszystko, co w jego mocy, aby podkreślić, że nie jest to dla niego dobre. (Więcej na ten temat później.)

A to jest pranie, w jasnozłotym i zielonym kolorze - przynajmniej nie w kuchni.

Kanał 4

A to jest pranie, w jasnozłotym i zielonym kolorze – przynajmniej nie w kuchni.

Naprawdę, w tej przestrzeni chodzi o ten widok. Łatwo sobie wyobrazić, jak surrealistyczne byłoby, gdyby naprawdę była powódź. Ale nie, nikomu tego nie życzymy.

Sypialnia Jeffa była całkowicie zamknięta na wsporniku. I znowu, jego upodobanie do jasnych kolorów sprawia, że ​​pokój „wyskakuje”. „Jedyną osobą, którą musi zadowolić, jest on sam” – mówi McCloud. „To nie jest przyjemne; Nie szary nie jest modny. Ale to biografia Jeffa. Cudowne i magiczne przeżycie.”

McCloud po raz kolejny porównuje dom do jego właściciela – fizycznego ucieleśnienia jego ducha, „wojownika – ta osoba walczy ze zmianami klimatycznymi”.

W pełni wyściełana sypialnia ma ciepłą atmosferę, z różowo-różowym dywanikiem i kontrastującą niebiesko-zieloną sofą.

Kanał 4

W pełni wyściełana sypialnia ma ciepłą atmosferę, z różowo-różowym dywanikiem i kontrastującą niebiesko-zieloną sofą.

Piotruś Pan ma do zaoferowania podstawowy motyw. Jeff wyraźnie też walczy ze starzeniem się – teraz kocha swój wiek i nie wyobraża sobie, że będzie tu jeszcze przez 15 lat. Nie daj Boże, że musi korzystać z windy. (Za 15 lat ktoś pokaże mu ten klip i może się śmiać.)

Cokolwiek myślisz o tym projekcie, nie możesz zaprzeczyć, że to świetny projekt. Jeff zdołał nawet trzymać się swojego budżetu, wydając 700 000 funtów (1,319 mln NZ).