Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gotycka rezydencja w Boy George, wymieniona na liście II stopnia, jest sprzedawana za 17 milionów funtów

T

Rozległa gotycka rezydencja Boy George’a jest wystawiona na sprzedaż za 17 milionów funtów.

Z widokiem na Hampstead Heath, Boy George przez prawie 40 lat był nazywany wiktoriańskim domem z sześcioma sypialniami. Piosenkarz kupił nieruchomość w połowie lat 80. po tym, jak nagrał przebój swoim singlem swojego zespołu Culture Club Do You Really Want To Hurt Me?

Dom został zbudowany w 1868 roku dla inżyniera i dewelopera Edwarda Gutto, który później dodał dodatkowe skrzydła po obu stronach domu.

Przez kolejne dziesięciolecia majątek został podzielony na kilka odrębnych posesji. Komik Marty Feldman mieszkał w latach 60. na jednym wydziale.

Do wszystkich pokoi w domu można wejść z dramatycznej centralnej klatki schodowej

/ Ruch w prawo

Sam Smith kupił sąsiedni dom w 2015 roku i podobno później sprzedał go sąsiadowi Boyowi George’owi, który następnie przeprowadził ambitną trzyletnią renowację zabytkowej nieruchomości klasy II, łącząc różne elementy w jeden duży dom. W projekcie budowlanym zaangażowana była piosenkarka w Bitwa z Radą Camden o pozwolenie na budowę.

Dziś dom ma 5453 stopy kwadratowe i ma sześć sypialni – pięć z własnymi garderobami – i pięć łazienek, z których jedna ma gigantyczny świetlik na suficie.

Na szczycie wieży znajduje się pokój do medytacji, sala kinowa na antresoli i taras na dachu.

Planowano renowację dużego ogrodu o wartości 100 000 funtów, która obejmuje nowy krajobraz, taras z twardego drewna i podesty na trawniku. Ujawniono w Daily Mail ostatni rok.

Duże okna z widokiem na ogród z tyłu

/ Ruch w prawo

Jeszcze bardziej zaskakująca jest jednak „ekscentryczna mieszanka architektury gotyckiej i włoskiej”, opisana przez pisarza architektury Niklausa Pevsnera jako „ogromne okrucieństwo” z wieżą, masywnymi oknami, wyszukanymi detalami i sklepionymi sufitami.

W centrum domu znajduje się hol wejściowy o wysokości trzech wysokości, z którego dramatyczne czarne schody prowadzą na podwyższony podest na piętrze. Stąd wszystkie pomieszczenia domu są bezpośrednio dostępne.

Dom został niedawno rozbudowany o nową salę śniadaniową w kuchni

/ Ruch w prawo

Ściany są wypełnione rzeźbami i dziełami sztuki współczesnej, w tym Mr Brainwash Kate Moss nad stołem jadalnym i oprawione kłody w sypialni dla gości.

Przerażające zdjęcie transseksualnej modelki, April Ashley, siedzącej nad jednym z łóżek. W pokoju na piętrze znajduje się rzeźbiony srebrny tors, wsparty na krześle z dwoma wyprostowanymi prętami podłokietników.

Odnowiony i rozbudowany przez F3 Architecture and Interiors z nagradzanym projektantem Kelly Hoppen, dom, który Hoppen początkowo opisał jako „zbyt ciemno’, aby zwiększyć ilość naturalnego światła, dodając kuchnię do sali śniadaniowej z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, które prowadzą do ogrodu.

Urodzony w 1961 roku Boy George dorastał w Eltham w południowo-wschodnim Londynie, zanim zyskał sławę jako lider zespołu Culture Club. Po dwudziestce przeprowadził się do Hampstead „trochę przedwcześnie”.

„Nic się nie zmienia w Hampstead, co jest właściwie powodem, dla którego tam mieszkam. Pamiętam, że było dużo zamieszania z powodu przyjazdu McDonald’s do Hampstead i była kampania, aby to powstrzymać, choć nieskuteczna. Poza tym jest bardzo jak zawsze był: cichy, bogaty i bujny” – powiedział Reader’s Digest w wywiadzie z 2020 roku.

Jednak pewne rzeczy się zmieniają i po prawie czterdziestu latach spędzonych w zielonej wiosce na północ od Londynu piosenkarka nadal się rozwija. Jego dom jest notowany na giełdzie Aston Chase za 17 milionów funtów.

READ  Kim Kardashian ma na sobie Marilyn Monroe na gali Met, zanim zamieni się w replikę