Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Górale są zszokowani, gdy Tony Brown opuszcza misję Super Rugby Trans Tasman w Japonii

Trener górali Tony Brown będzie operował zdalnie z Japonii.

Diane Manson / Getty Images

Trener górali Tony Brown będzie operował zdalnie z Japonii.

The Highlanders odnieśli ciężki cios w przeddzień Trans Tasmana Super Rugby, a dyrektor techniczny Tony Brown udał się natychmiast do Japonii, aby przygotować Brave Blossoms na ich mecz przeciwko British and Irish Lions pod koniec czerwca.

Brown przegapi całe sześciotygodniowe zmagania przeciwko pięciu australijskim drużynom Super Rugby, Pozbawiając Górali – już w kryzysie kontuzji – upragnionego trenera.

Roger Clark, dyrektor generalny Highlanders, mówi, że tak

Joe Allison / Getty Images

To „sytuacja, która nikogo nie zadowala” – mówi Roger Clark, dyrektor naczelny Highlanders.

Brown przyznał, że sytuacja jest daleka od ideału.

„Konieczność wyjazdu do Japonii wcześniej niż oczekiwano jest rozczarowująca, zwłaszcza opuszczenie mojego zespołu przed końcem sezonu, a nikt tego nie chce” – powiedział Brown w oświadczeniu.

Czytaj więcej:
* Huragan kontra rugby z superbohaterami Waratah jest zagrożone, jeśli bańka podróży nadal się zatrzyma
* Super Rugby: Chiefs Etene Nanai-Seturo wybiera Olympic Seven Campaigns
* Super Rugby: Pita Juice Swakula okazuje się nie do odparcia jako ostatnia grupa Chefs Shuffle
* Super Rugby: Crusaders nazywają All Black Braydon Ennor w finale
* Nowozelandzkie rugby jest zdecydowane rozpocząć nowe elitarne zawody kobiet w 2022 roku

„Skontaktuję się z Clarkiem [Dermody] A inni trenerzy na co dzień i jestem pewien, że dobrze zareagują na sytuację ”.

Brown zapewni zdalne wejście, ale skutecznie przekazuje stery asystentowi trenera Clarkowi Dermode, który jest przygotowywany do przejęcia władzy w Highlanders, gdy kontrakt Browna wygaśnie pod koniec 2022 roku.

Brown powiedział, że mecz Japonii z Lions w Edynburgu 26 czerwca niedawno się zakończył, co oznacza, że ​​musi udać się do Japonii z trenerem Jimmy’m Josephem, aby natychmiast udać się w izolację na dwa tygodnie przed 14-dniowym obozem treningowym dla Brave. . Kwiaty.

„Chociaż mecz Lions niedawno się zakończył, szkoda, że ​​japońskie przygotowania były tak ograniczone” – powiedział Brown. „Będziemy musieli udać się na intensywny obóz niemal natychmiast, aby się zorganizować”.

Tryb podkreśla wyjątkowy status kontraktowy Browna. Jest zatrudniony przez Highlanders i Japan Rugby Federation i nie jest rugby w Nowej Zelandii, jak inni trenerzy Super Rugby.

Highlanders powiedział, że trener rozwoju talentów Ken Goree dołączy do zespołu trenerskiego na pozostałą część sezonu, dołączając do Dermody, Shane Christy i Ricky Flotti.

Roger Clark, dyrektor naczelny Highlanders, powiedział, że „sytuacja… nikogo nie pociesza”, ale wierzy w Dermode, który kieruje drużyną podczas meczów z Australijczykami.

„Nikt nie spodziewał się, że dotrze tak daleko” – powiedział Clark w oświadczeniu – „z powodu pandemii trasa lotu Lions pozostaje w powietrzu przez większą część roku”.

John Kirk Anderson / sztab

Dr Brad Miles, wykładowca psychologii sportu na University of Canterbury, opowiada o wpływie przewagi u siebie w sobotnim finale Super Rugby Crusaders.

„Sposób, w jaki został przyjęty, oznacza, że ​​międzynarodowe zobowiązania Browne’a nagle nakładają się na jego obowiązki w Sky Super Rugby, co z pewnością nie zadowala nikogo.

„Jednak jako organizacja wiemy, że nadal cieszymy się z jej usług, mimo że nie jest z nami w terenie. Mamy pełne zaufanie do firmy Clark oraz jej grupy szkoleniowej i zarządzającej, która poradzi sobie z wyzwaniem”.

The Highlanders rozpoczęli swoją kampanię Super Rugby przez Tasmana od ciężkiego meczu u siebie z The Reds w piątek.

Prowadzeni przez byłego All Black Brad Thorn the Reds zmierzą się z Brumbies w sobotnim finale Super Rugby AU.

READ  Jego rodzina mówi, że legendarny australijski wicketkeeper Rod Marsh jest w „bitwie swojego życia”