Górale przegrywają 30-31 z Rebeliantami, ale rezerwują sobie miejsce w play-offach z Blues

Górale nr 8 Marino Mikaele-Tu'u szukają wsparcia przeciwko buntownikom.

Górale nr 8 Marino Mikaele-Tu’u szukają wsparcia przeciwko buntownikom.

W AAMI Park, Melbourne: Melbourne Rebels 31 (Jordan Ullis próbował przez 23 minuty, Glenn Faehue przez 35 minut, Nick Jost przez 52 minuty, Lucas Ripley przez 56 minut, Young Tonomiya przez 74 minuty; Matt Tomoa przez 3 minuty) HT: 14-18 Górale 30 (Rory van Vugt spróbuj 3 min, Josh Dickson spróbuj 19 min, Folau Fakatava 60 min, Fetuli Paea spróbuj 66 min; Marty Banks con, 2 długopisy, Vilimoni Koroi con)

The Highlanders weszli do play-off Pacific Super Rugby najmniejszym marginesem, pomimo przegranej w 10. kampanii przeciwko Rebeliantom w niedzielę.

Przegrana 31-30 wystarczyła, aby zapewnić przegrany punkt bonusowy, którego potrzebowali, aby pokonać Western Power i zająć ósme miejsce w rankingu, rezerwując showdown z Blues w Eden Park w przyszłym tygodniu.

Weszli jednak do tego meczu jako słabsi po kolejnym słabym występie – i musiał ich uratować kolejny świetny występ Fulau Vakatavy na ławce,

Fakatava został wstrzyknięty około 20 minut przed końcem i natychmiast zdobył jedną próbę i ustawił kolejną z niesławnym manekinem, który z pewnością zapewni mu wybór All Blacks.

Musieli jednak bronić swojego życia do nerwowego końca po tym, jak luźne podanie Philemoneya Koroya omal nie zakończyło się próbą, w której zostaliby wyeliminowani.

Highlanders rozpoczęli dobrze, a skrzydłowy Rory van Vogt finiszował dobrze już po trzech minutach, dając im doskonały start.

Wydawało się, że mają pełną kontrolę, gdy Josh Dixon zgarnął jakąś przeciętną obronę w pierwszej kwarcie, aby zwiększyć prowadzenie do 12-0, ale potem wpadli do dołu, gdy walczyli o nadanie tempa w meczu.

READ  Danny Lee poluje na kolejną wielomilionową wypłatę, występując w LIV

Scrum był pod coraz większą presją i zapłacili za wyczerpujący ruch, który nie powiódł się w 35. minucie.

Aaron Smith okrążył skrzydłowego Billy’ego Harmona w środku pola i wykonał szerokie podanie na prawą krawędź, ale został złapany przez skrzydłowego Rebels Glen Vaihu i przyspieszył w ważnej próbie.

Incydent ten odzwierciedlał nieprecyzyjność górali z piłką w ręku, a także byli winni kilku podań w dobrych pozycjach.

8 Marino Michael Toe ponownie znalazł się w czołówce, podczas gdy Josh Timo również osiągnął dobre wyniki swoim chętnym prowadzeniem.

Jednak trzem obrońcom brakowało ciosów, a Van Vogt nie trafił w bezpośredni wślizg w 52. minucie, co doprowadziło do trzeciej próby rebeliantów.

Na 10 miejscu Marty Banks nie miał iskry i został uzależniony po tym, jak nie udało mu się znaleźć przyłożenia z kary drugiej połowy, która była kosztowna.

Jednak jego zastępca, Koroi, natychmiast rozpoczął pełny restart, aby zaostrzyć problemy górali, a Rebelianci przeszli czwartą próbę.

Koroyowi nie udało się także odwrócić uwagi od próby Vakatavy, co zwiększyło presję po jego stronie, gdy gonili mecz do ostatniej kwarty.

wielka chwila

To manekin Fakatavy rozpoczął akcję, w której Fetuli Paea strzelił ostatnią próbę Highlanders w 66 minucie, aby uratować sezon.

Wielkie zdjęcie

Highlanders zmierzą się z Blues w Eden Park, ale będą musieli poprawić się poza zasięgiem wzroku, aby być konkurencyjnymi.

Ocena meczu

7/10. Format finałów Pacific Super Rugby był mocno krytykowany, ale w miniony weekend dostarczył wielu dramatów między drużynami walczącymi o ósme miejsce w rankingu. Ostateczny skład play-offów jest ustalany dopiero w ostatniej minucie ostatniego meczu sezonu zasadniczego, a sędziowie niewątpliwie odniosą się do tego wyniku.

najlepszy gracz

Marino Mikael-To, numer 8 na wyżynach, faktycznie prowadził drużynę w ostatnich miesiącach, a jego zdolność do łamania wślizgów została ponownie pokazana w Melbourne. Weteran blokady Bryn Evans również dokonał ogromnego zwrotu w powrocie do początkowej XV, udowadniając, że klasa jest trwała. Ostatnie turnieje Fakatavy kradną nagłówki, ale nie można ignorować ogólnego wkładu Mikaele-Tu’u.

READ  „Co on myślał?”: Krytykuje sędziego boksu za to, że po rzuceniu ręcznikiem pozwolił na kontynuowanie walki