Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google zawiera umowy rozliczeniowe z Match Group i Bandcamp

Firma Google zdecydowała się zezwolić Match Group i Bandcamp na dalsze korzystanie z własnych metod płatności, zamiast wymagać od nich wdrożenia rozliczeń w Sklepie Google Play.

Firma poinformowała na początku tego roku, że aplikacje na Androida dystrybuowane za pośrednictwem Sklepu Play muszą korzystać z systemu rozliczeniowego Google do 1 czerwca. Niektóre firmy, w tym Firma: Barnes & Noble I Amazonkacałkowicie usuwając zakupy z ich aplikacji na Androida.

Nowa firma macierzysta Bandcamp, Epic Games i Match Group Wybierz inną ścieżkę. Obie firmy oddzielnie zakwestionowały decyzję Google w sądzie –Epickie gry(Otwiera się w nowym oknie) 28 kwietnia i Dopasuj grupę(Otwiera się w nowym oknie) 9 maja – aby mogli nadal korzystać z istniejących systemów płatności.

Firmy ogłosiły 20 maja, że ​​doszły do ​​porozumienia w tym zakresie.

„W ramach umowy zachęcanej przez sąd”, dyrektor generalny Bandcamp Ethan Diamond Powiedziała(Otwiera się w nowym oknie)Bandcamp będzie nadal działać z naszym istniejącym systemem płatności na urządzeniach z systemem Android.

Ale jest pewien haczyk: Bandcamp będzie musiał „odłożyć 10% przychodów ze sprzedaży cyfrowej na urządzeniach z Androidem na depozyt, dopóki trwająca sprawa Epic przeciwko Google nie zostanie rozwiązana”, powiedział Diamond, a firma weźmie na siebie te koszty, zamiast przekazywać je ktokolwiek.

Umowa między Google a Match Group wydaje się być bardziej kompleksowa. Dopasuj grupę Powiedziała(Otwiera się w nowym oknie) które – które:

Polecane przez naszych redaktorów

  • Aplikacje Grupy meczów nie zostaną odrzucone ani usunięte ze Sklepu Google Play, ponieważ stanowią alternatywę dla płatności w Google Play.

  • Google zatwierdzi aktualizacje aplikacji Grupy meczów, które stanowią alternatywę dla rozliczeń w Google Play, i nadal będzie zapewniać użytkownikom wybór i opcjonalność, do których są przyzwyczajeni.

  • Google będzie działać – w dobrej wierze – w celu naprawienia opisanych wad rozliczeń w Google Play tutaj(Otwiera się w nowym oknie). Gdy Google rozwiąże te problemy, aplikacje Match Group, które obecnie nie oferują rozliczeń przez Google Play, w dobrej wierze przetestują system Google na swoich platformach wraz z istniejącymi systemami płatności.

READ  Amerykańska Federalna Komisja Handlu sprawdza transakcję Microsoftu o wartości 68,7 miliarda dolarów dla Activision - Bloomberg News

Ale ta umowa zawiera podobną klauzulę. „W ramach tego porozumienia Match Group planuje wyłożyć na depozyt do 40 milionów dolarów”, powiedziała firma, „zamiast płacić bezpośrednio Google za transakcje rozliczeniowe, które odbywają się na Androidzie poza Google Play Billing”.

Wszystko to oznacza, że ​​Match Group i Bandcamp odnoszą w najlepszym razie tymczasowe zwycięstwo. Teraz do sądów należy decyzja, czy pozwolić Google zmusić te firmy – i innych dostawców oprogramowania dla Androida – do korzystania z własnego systemu rozliczeniowego zamiast zachowywania własnego.

Google nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Poznaj nasze najlepsze historie!

zapisać się na Co nowego teraz Aby każdego ranka dostarczać nasze najważniejsze wiadomości do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na Instrukcja użycia I Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania biuletynów.