Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google Cloud przenosi role wsparcia z Australii do Indii, Polski, Kanady i Meksyku – Cloud

Mówi się, że Google Cloud zatrudnia ponad 200 pracowników pomocy technicznej w swoich biurach w Indiach, Polsce, Kanadzie i Meksyku po niedawnym zakończeniu szeregu Personel pomocniczy w Australii.

„Globalny zespół Google Cloud Support rozwija się wykładniczo – mamy ponad 200 pracowników, którzy do końca kwietnia przydzielają miejsca wzrostu w Bangalore, Pune, Warszawie, Waterloo i Mexico City, aby zapewnić, że możemy osiągnąć nasz cel H1” – John Boney, Starszy dyrektor zarządzający globalnego zaawansowanego wsparcia w Google Cloud, w Wiadomość e-mail niedawno wysłana do pracowników, po raz pierwszy zgłoszona zainteresowany handlem.

Google Cloud nie odpowiedział na prośbę CRN o komentarz do czasu publikacji.

W zeszłym miesiącu , Potwierdzono Google Cloud Aby CRN US firma reorganizuje się, aby zaoszczędzić pieniądze, eliminując dziesiątki ról w zespołach wsparcia i redystrybuując je. Zespół pomocy Google Cloud składa się z pracowników, którzy pomagają klientom i inżynierom w usługach przetwarzania w chmurze.

Według komunikatu Alphabet Workers Union prawie 100 pracowników wsparcia Google Cloud — w tym inżynierów rozwiązań technicznych i stanowiska zarządzające oprogramowaniem — zostaje zwolnionych, jeśli nie mogą znaleźć nowej pracy i przenieść się do niej w ciągu 60 dni. Cięcia dotyczą inżynierów rozwiązań technologicznych Google Cloud w Australii, Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.

Business Insider poinformował, że cięcia dotknęły również zespoły wsparcia pracujące w jego jednostce analizy danych Looker, która: Google Cloud zostało przejęte w 2020 roku za 2,6 miliarda dolarów.

Google Cloud jest obecnie trzecim dostawcą usług w chmurze na świecie, po Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure.

Google wydaje miliardy rocznie na budowę i wyposażenie nowych centrów danych w celu obsługi stale rozwijających się usług infrastruktury chmury i działalności Google Cloud Platform (GCP).

W lutym Google Cloud odnotował przychód w czwartym kwartale w wysokości 5,5 miliarda dolarów, co stanowi 45-procentowy wzrost rok do roku. Przychody Google Cloud Platform (GCP) przekroczyły ten wzrost, przy czym GCP odnotowuje ponad 80% wzrost całkowitego wolumenu transakcji w 2021 r. w porównaniu z 2020 r., a także 65% wzrost wolumenu transakcji przekraczający 1 miliard USD.

READ  polscy pływacy odesłani do domu z igrzysk w Tokio; Państwo wysłało dużo

Na froncie kanału firma stara się wzmocnić swoją działalność w zakresie bezpieczeństwa, budując z nią silniejsze relacje Dostawcy usług zarządzania bezpieczeństwem (MSSP).

W tym tygodniu firma Google Cloud uruchomiła nową „Chronicle MSSP”, czteroczęściową inicjatywę mającą na celu zwiększenie sprzedaży produktów i usług zabezpieczających wśród partnerów handlowych. Program kanałów koncentruje się na sprzedaży, marketingu, inwestycjach biznesowych i wsparciu technicznym — wszystko po to, by uczynić oferowanym usługodawcom usług internetowych bardziej atrakcyjną i łatwiejszą sprzedaż produktów i usług na platformie Google Cloud Platform.

Obecnie w Google Cloud są dziesiątki wakatów dla inżynierów zajmujących się rozwiązaniami technicznymi w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach w Stanach Zjednoczonych, a także za granicą, w takich krajach jak Indie, Izrael, Meksyk i Korea Południowa.