Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google Chrome oferuje bezpieczne logowanie bez hasła za pomocą kluczy dostępu

Amerykański gigant technologiczny Google udostępnił teraz klucze dostępu użytkownikom Chrome. Po przejściu okresu testowego, który rozpoczął się w październiku, firma dodała w tym tygodniu bezpieczny standard logowania bez hasła do Chrome Stable M108.

Według The Verge, amerykańskiej witryny z wiadomościami technologicznymi, Passkeys with Chrome działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych Windows 11, macOS i Android.

Ponadto Google umożliwia użytkownikom synchronizowanie kluczy z Androidem na innych urządzeniach za pomocą własnego menedżera haseł firmy lub menedżera haseł innej firmy, takiego jak 1Password lub Dashlane.

Klucz dostępu to unikalna tożsamość przechowywana na komputerze, telefonie lub innych urządzeniach, takich jak klucz bezpieczeństwa USB.

Według The Verge strony internetowe lub aplikacje, które zaimplementowały interfejs API klucza dostępu, mogą umożliwiać użytkownikom logowanie się za pomocą prostego i szybkiego potwierdzenia wraz z danymi biometrycznymi urządzenia lub innym bezpiecznym uwierzytelnianiem.

Klucze dostępu są świetne dla bezpieczeństwa, ponieważ nie zawierają hasła, które mogłoby zostać ujawnione. Ponadto, z dużymi firmami technologicznymi, takimi jak Apple, Google i Microsoft, które współpracują przy wdrażaniu technologii, doświadczenie powinno stać się neutralne dla urządzeń, zgodnie z punktem sprzedaży.

(Tylko tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione przez zespół Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z udostępnionego kanału).

READ  Twórcy „Apex Legends” opowiadają o zmianach Olympusa i trybie gry Control