Gol Van Dijka wygrywa Holandię

Główka Virgila van Dijka wystarczyła, by w niedzielę wygrać Holandię z Belgią Liga Narodów UEFA Na stadionie Johana Cruyffa.

Podopieczni Louisa van Gaala musieli uniknąć przegranej 3:0 z drugą w tabeli Belgią, którą w czerwcu pokonali 4:1.

Ale zapewnili sobie prowadzenie, gdy w 73. minucie obrońca Liverpoolu Van Dijk pokonał Cody’ego Jacobo z rzutu rożnego.

Holendrzy zakończyli swoją kampanię w fazie grupowej niepokonani, z sześcioma punktami straty do Belgii.

Ale po raz pierwszy od 50 meczów Belgia nie strzeliła gola, a Holandia zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w 15 meczach bez porażki.

Tymczasem spadek Walii z ligi A został potwierdzony, gdy podopieczni Roba Page’a przegrali 1:0 z Polską w Cardiff City i zajęli ostatnie miejsce w grupie A4 w Lidze Narodów.

Czerwone Smoki wiedziały, że tylko zwycięstwo przyda im się przed meczem, jeśli chcą uniknąć spadku do ligi B, ponieważ Polska rozpoczęła dzień z trzema punktami przewagi nad nimi w klasyfikacji grupowej.

Następnie drużyna polska prowadzona przez Ceslava Michenewicza postawiła sobie ważny cel, aby objąć prowadzenie w 57. minucie, a Karol Świdersky wykonał wspaniały ruch dla zespołu, by wykończyć sprytne posunięcie Roberta Lewandowskiego po drodze za Hennessym.

READ  12-miesięczny deficyt na rachunku obrotów bieżących Polski przekracza 3% PKB | Eksploduj, Eksploduj