Gol Gaela Sandovala daje Wellingtonowi Phoenixowi zwycięstwo 1:0 nad Perth Glory

Na stadionie jubileuszowym Netstrata w Sydney: Wellington Phoenix 1 (Jael Sandoval 48′) Perth Chwała 0. HT: 0-0

Wellington Phoenix wróci do swojej ojczyzny, Nowej Zelandii, z pewnym rozmachem za sobą po serii zwycięstw w męskiej pierwszej lidze.

Pomocnik Gael Sandoval strzelił gola niespodziewanym strzałem trzy minuty po drugiej połowie, dając Phoenixowi zwycięstwo 1:0 nad faworytem drewnianej łyżki, Perth Glory, w nudnym spotkaniu na Jubilee Netstrata.

Być może był to fakt, że mecz był rozgrywany na neutralnym terenie bez obecności nikogo, ale żadna z drużyn nie była w stanie zejść z drugiego koła z naturą bramki Sandovala podsumowującej tę okazję.

* Odmłodzony Wellington Phoenix przygotowuje się do zespołu Perth Glory z „Nic do stracenia”
* Wellington Phoenix bliski powrotu do domu po solidnym zwycięstwie nad Western United

Sandoval rzucił się na wolną piłkę po pierwszym dośrodkowaniu Rhino Piscopo, które trafiło w kolegę z drużyny, a meksykański strzał skierował się mocno w niewłaściwą stopę Liama ​​Reddy’ego, dając Phoenixowi zasłużonego wspaniałego gola po opanowaniu piłki ze znakomitego słupka. Chwała w obronie.

Chwała ma osiem punktów straty na dole tabeli i nie zrobiła wiele w ataku, ponieważ garstka graczy z pierwszej linii zabrakło z powodu kontuzji i nie pomagała swojej sprawie. Przeszli całą pierwszą połowę bez oddania strzału.

Pomocnik Phoenix, Gael Sandoval, próbuje otworzyć obronę Glory.

Mark Metcalfe / Getty Images

Sandoval miał szanse w pierwszej połowie, uderzając Reddy’ego w rękawice potężnym atakiem z dystansu.

Phoenix zostało zmuszone do jednej zmiany w swoim początkowym składzie: lewy obrońca James McGarry zastąpił Sama Suttona po tym, jak Sutton uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 rano w meczu.

Teraz opuści niedzielny mecz u siebie z Central Coast Mariners.

READ  Tygrysy pozbywają się koszulki Anzac po tym, jak żołnierze amerykańscy wyładowali złość na zdjęciu

Phoenix zaczął w formacji 3-4-3, ale już po 15 minutach wrócił do ulubionego stylu trenera Ufuka Talaya 4-2-2-2 z Timem Payne, który wystartował w środku obrony i wszedł do pomocy.

Chwała stworzyła dwie szanse pod koniec meczu, nie testując właściwie bramkarza Oli Saila, ale strzał Sandovala pokazał różnicę w meczu z ograniczonymi szansami na bramkę.

wielka chwila

Phoenix miał mocny start w drugiej połowie, kiedy Sandoval oddał strzał prawą nogą w lewy dolny róg, dając im prowadzenie na trzy minuty przed przerwą.

Gdzie wygrała gra?

The Glory zaciekle bronili się, tracąc sześć bramek przeciwko Newcastle Jets w poprzednim meczu, ale gdy stracili przewagę w 48. minucie, zwycięstwo Phoenix wydawało się nieuniknione.

Dzisiejszy gracz

Sandoval był gorący i zimny dla Phoenix, ale stał, gdy miało to znaczenie przed chwałą, strzelając swojego piątego gola w sezonie, aby zdobyć wszystkie trzy punkty.

Wielkie zdjęcie

Phoenix powróci do Nowej Zelandii ze świetną pozycją w męskiej drabince A-League. Zwycięstwa jeden po drugim wyniosły ich na piąte miejsce, jeden punkt za Adelaide United, ale z dwoma meczami w rozdaniu. Co najważniejsze, wyprzedzają siódme miejsce o cztery punkty.