Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główna sieć komórkowa umożliwiająca milionom bezpłatny roaming danych w Europie

Główna sieć komórkowa likwiduje bezpłatne roamingowe dane w Europie dla milionów.

Tesco Mobile Jest ustawiony na ponowne wprowadzenie Opłaty roamingoweco oznacza, że ​​miliony klientów mogą przyciągnąć coś złego faktura Podczas uzyskiwania dostępu do danych za granicą.

1

Posunięcie to będzie oznaczać, że miliony klientów będą musiały stawić czoła wygórowanym opłatom, gdy ich dane będą wykorzystywane za granicąŹródło: Getty

Zmiana zasad dostawcy usługi home-from-home Miała wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

Ale Tesco powiedział słońceże opłaty zaczną obowiązywać od maja 2023 r.

Oznacza to, że klienci mają dwa miesiące na bezpłatne przesyłanie danych w roamingu w 48 krajach europejskich i międzynarodowych.

Pełną listę miejsc docelowych obecnie objętych polityką Home from Home można znaleźć na stronie internetowej Tesco.

Tysiące borykających się z problemami gospodarstw domowych może otrzymać 500 funtów w ciągu kilku tygodni - jak to zdobyć
Jestem zmuszony ciągle się nagrzewać, aby pokonać pleśń przez lukę w mojej umowie najmu

Od maja klienci będą obciążani dodatkową opłatą, jeśli zdecydują się korzystać ze swoich danych za granicą.

Tesco nie potwierdziło jeszcze stawki tych opłat, ale zaktualizujemy tę historię, gdy tylko zostanie potwierdzona.

Należy zauważyć, że klienci nadal będą mogli korzystać z minut i SMS-ów w Wielkiej Brytanii bez dodatkowych kosztów w Europie.

A niektórzy użytkownicy Tesco Mobile zostaną całkowicie zwolnieni z nowej opłaty, w zależności od tego, kiedy umowa została wykupiona.

Wszyscy dotychczasowi klienci opłacający abonament miesięczny, którzy dołączyli lub dokonali aktualizacji przed 16 czerwca 2022 r., nie poniosą dodatkowej opłaty za korzystanie z danych za granicą.

Jednak klienci, którzy dołączyli lub zaktualizowali swoją umowę po 16 czerwca 2022 r., będą musieli uiścić opłaty za roaming danych za granicą.

I wielu może nie zdawać sobie sprawy, że zmiana w ogóle się dzieje, np Tesco Nie wydano jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Zmiana byłaby rozczarowująca dla pięciu milionów klientów Tesco Mobile.

READ  Pasażer został aresztowany na lotnisku w Manchesterze chwilę po wylądowaniu samolotu w Dubaju

Ale wciąż istnieje wiele sieci komórkowych, które nie pobierają dodatkowych opłat za surfowanie po Internecie za granicą.

Które firmy nie pobierają opłat za korzystanie z Twoich danych w Europie?

Zdecydowana większość firm doładowała już podróżnych z UE.

Obecnie pięć sieci komórkowych nadal umożliwia klientom korzystanie z limitu danych w Wielkiej Brytanii podczas pobytu w UE za darmo.

Obejmują one BT Mobile I PlusnetiD Mobile, O2, Virgin Mobile i Smarty.

BT Mobile i Plusnet

Oboje są to winni grupa B.TCi dwaj operatorzy umożliwiają wszystkim klientom dalsze korzystanie z roamingu uniwersalnego podczas podróży do Unii Europejskiej i poza nią.

Zgodnie z zasadami „Roam Like Home” oba te warunki BT Mobile i Plusnet Klienci mogą korzystać ze wszystkich swoich danych podczas pobytu za granicą bez żadnych opłat międzynarodowych.

Jeśli jednak wykorzystasz cały limit danych, zostaniesz obciążony opłatą. Klienci BT Mobile zapłacą 11 pensów za megabajt i klientów Plusnetu 10 pensów za megabajt.

Identyfikator mobilny

wszyscy Identyfikator mobilny Plany obejmują uniwersalny roaming w UE.

Dzięki tej funkcji możesz podróżować tak, jakbyś był u siebie w domu, w 50 miejscach w UE, EOG i poza nią.

Minuty, SMS-y i dane, z których korzystasz, pochodzą po prostu z pozostałego salda miesięcznego.

Jeśli wykorzystasz cały swój kredyt danych, od tego momentu zostanie naliczona opłata w wysokości 10 pensów za megabajt.

O2

Jeśli podróżujesz w obrębie Unii Europejskiej O2Twoje świadczenia będą działać tak samo jak w Wielkiej Brytanii. Korzystanie z danych w UE podlega jednak ograniczeniom roamingowym.

Jeśli Twój miesięczny limit danych w Wielkiej Brytanii przekracza 25 GB, będziesz mieć domenę limit roamingu 25 GB. Oznacza to, że możesz wykorzystać do 25 GB swojego salda bez dodatkowych kosztów.

Nadal możesz korzystać z danych, jeśli osiągniesz limit roamingu, ale za dalsze korzystanie zostanie naliczona opłata w wysokości 3,50 GBP za GB.

READ  BMW wstrzymuje produkcję elektrycznego Mini w Wielkiej Brytanii i przenosi się do Chin | BMW

Jeśli Twoje miesięczne saldo danych w Wielkiej Brytanii jest mniejsze niż 25 GB, nie będziesz podlegać limitowi 25 GB roamingu. Ale jeśli używasz wszystkich danych w Wielkiej Brytanii za granicą, musisz je kupić „przykręcić” Jeśli chcesz kontynuować roaming.

Koszty danych „Bolt On” zaczynają się od 3 GBP.

Virgin Mobile

Virgin Mobile postęp „Wędruj jak w domu” Polityka umożliwiająca klientom korzystanie z brytyjskiego kredytu na minuty, SMS-y i dane w UE tak samo, jak w Wielkiej Brytanii.

Jeśli wykorzystasz cały limit danych, zostaniesz obciążony dodatkową opłatą w wysokości 4,79 GBP za GB.

Zazwyczaj wiadomość tekstowa zostanie do Ciebie wysłana, gdy osiągniesz 80% zużycia, aby poinformować Cię, jak blisko wyczerpania.

Ale wiedz, że od marca Klienci Virgin Mobile przeniosą się do O2.

Poszedłem na zakupy do najlepszego sklepu charytatywnego w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu okazji - możesz zaoszczędzić setki
Najbardziej dramatyczny blask Love Island - od rozjaśnionych brwi po duże zmiany we włosach

smaczny

Z zastrzeżeniem korporacyjnego limitu dozwolonego użytku, możesz użyć do 12 GB danych miesięcznie miesięcznej diety podczas podróży po Unii Europejskiej.

Jeśli potrzebujesz więcej danych, możesz kupić dodatek do danych. Możesz wydać od 1 GBP do 14 GBP, aby uzyskać do 15 GB dodatkowych danych do wykorzystania podczas pobytu za granicą.