Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gitarzysta The Pogues, Daryl Hunt, zmarł w wieku 72 lat |  łodzie

Gitarzysta The Pogues, Daryl Hunt, zmarł w wieku 72 lat | łodzie

Daryl Hunt, basista The Pogues, zmarł w wieku 72 lat.

Punkowa grupa napisała na Twitterze, że „głęboko zasmuciło to słowo”, że Hunt zmarł w poniedziałkowe popołudnie w Londynie.

Zamieścili czarno-białe zdjęcie Hunta trzymającego futerał na gitarę i oddali hołd cytując słowa piosenki Love You Till the End, napisanej przez Hunta. Cytują: „Wiem, że chcesz usłyszeć, jak łapię oddech / Kocham Cię do końca”.

Kapitan Bogos, Shane McGowan, opisał Hunta jako „wielkiego przyjaciela i świetnego basistę” w swoim hołdzie dla jego zmarłego kolegi z zespołu. McGowan napisał na Twitterze: „Tak mi przykro, że Daryl nie żyje, był naprawdę miłym facetem, wspaniałym przyjacielem i świetnym basistą”. „Wszyscy będziemy za nim tęsknić.”

Muzyk i autor tekstów urodził się w Hampshire 4 maja 1950 roku. Zanim zaczął grać na basie w Pogues w 1986 roku, był członkiem zespołu rockowego Plummet Airlines and the Favorites.

Był zaangażowany w późniejsze prace zespołu, w tym zespół inspirowany Celtic, w tym ich album z 1988 roku If I Should Fall From Grace with God, który zawierał fikcyjną piosenkę nowojorską.

Hunt pojawił się w ich materiale aż do ich ostatniego albumu, Pogue Mahone, w 1996 roku. Ma na swoim koncie wiele ich piosenek.

Spyder Stacy, kolega z zespołu, pochwalił Hunta na Twitterze, pisząc: „To jest nieszczęśliwe. Do zobaczenia po drodze, Daz”. Jest w lodówce „#TrickyTrees”.

W skład zespołu wchodzą MacGowan, Jem Finer, James Fearnley, Andrew Ranken, Terry Woods, Hunt, Stacy i inni muzycy na przestrzeni lat.

READ  Jestem gwiazdą: David Ginola opowiada o spotkaniu ze swoją dziewczyną tego samego dnia, w którym zginął na boisku