Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przemysłowiec Sir Jim Ratcliffe przedstawi rządowe badania pokazujące, że Wielka Brytania ma 50 lat gazu łupkowego

Gigant chemiczny twierdzi, że Wielka Brytania ma niewykorzystane zasoby gazu łupkowego na 50 lat

Gigant chemiczny twierdzi, że Wielka Brytania ma 50 lat gazu łupkowego z niewykorzystanymi rezerwami, które mogą zwiększyć nasze dostawy energii.

  • Miliarder, założyciel grupy chemicznej Ineos, naciska na wznowienie szczelinowania hydraulicznego
  • Z badań firmy wynika, że ​​niektóre części Wielkiej Brytanii są równie bogate w gaz łupkowy jak Stany Zjednoczone
  • Szczelinowanie hydrauliczne pomogło uchronić kraj przed rosnącymi światowymi cenami energii

Przemysłowiec Sir Jim Ratcliffe przedstawi rządowe badania pokazujące, że Wielka Brytania ma równowartość 50 lat gazu łupkowego.

Miliarder, założyciel grupy chemicznej Ineos, naciska na wznowienie szczelinowania i uważa, że ​​niewykorzystane rezerwy mogą zwiększyć krajowe dostawy energii w kraju.

Ineos dostarczy dane z badania gazu łupkowego do przeglądu szczelinowania, który ponownie rozważy stan nowych projektów wiertniczych.

Przemysłowiec sir Jim Ratcliffe przedstawi rządowe badania pokazujące, że Wielka Brytania ma odpowiednik 50 lat gazu łupkowego

Badania pokazują, że niektóre części Wielkiej Brytanii są równie bogate w gaz łupkowy jak Stany Zjednoczone, gdzie szczelinowanie pomogło uchronić kraj przed rosnącymi światowymi cenami energii.

Sir Jim uważa, że ​​szczelinowanie zostało skorumpowane przez „ignorancką mniejszość” przeciwników tego procederu, którzy udaremnili brytyjską rewolucję energetyczną.

Powiedział Niedziela telegraficzna Że politycy „całkowicie zignorowali” naukę i byli pod wpływem publicznego postrzegania „tak zwanych niebezpieczeństw” szczelinowania.

Szczelinowanie polega na wtryskiwaniu cieczy pod wysokim ciśnieniem do skały w celu wymuszenia otwarcia pęknięć i wydobycia ropy lub gazu.

Ale obwiniano ją o trzęsienia ziemi, a rząd wstrzymał tę praktykę w 2019 roku po tym, jak badania wykazały, że trudno jest przewidzieć prawdopodobieństwo lub wielkość trzęsień ziemi związanych ze szczelinowaniem.

Ineos wydał 250 milionów funtów na projekty szczelinowania hydraulicznego w Wielkiej Brytanii przed wprowadzeniem zakazu, pieniądze, które Sir Jim powiedział, że zostały „zniszczone przez moment przemian politycznych”.

Miliarder uważa, że ​​zakaz uczynił kraj bardziej podatnym na globalny kryzys energetyczny.

Sekretarz ds. Biznesu Kwasi Quarting przyznał w tym miesiącu, że rosyjska inwazja na Ukrainę wzmocniła przyczynę szczelinowania hydraulicznego i poprosił British Geological Survey o przedstawienie raportu na temat szczelinowania naukowego.

Uważa się, że Ineos przekaże swoje dane BGS wraz z innymi operatorami szczelinowania. Raport z jego wyników ma się pojawić do końca czerwca.

Szczelinowanie hydrauliczne było „wyborem kraju”, powiedział Stephen Bowler, dyrektor generalny firmy szczelinowej iGas, dodając: „Spór tutaj nie dotyczy tak naprawdę nauki”, ale polityki.

Reklama